США розкрили деталі угоди із ZTE

195
www.shutterstock.com
Китайський телеком-гігант зобов'язався дотримуватися вимог Вашингтона протягом десяти років

Міністерство торгівлі США опублікувало угоду про зняття санкцій з китайської телекомунікаційної корпорації ZTE, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, що в квітні Вашингтон запровадив семирічну заборону на експорт технологічної продукції для ZTE. При цьому 25-30% компонентів для свого обладнання китайська компанія експортує саме зі США.

Це рішення призвело до того, що ZTE призупинила основні бізнес-процеси. З іншого боку, багато американців, що працюють у Китаї, втратили роботу.

Після переговорів на рівні глав держав Дональд Трамп доручив «повернути ZTE в бізнес».

Сторони підписали договір 8 червня. Однак Вашингтон скасує санкції проти ZTE тільки після того, як китайський телеком-гігант заплатить штраф у розмірі $1 млрд і перерахує ще $400 млн на спеціальний банківський рахунок у США.

Будь у тренді: чому компанії впроваджують у роботу комплаенс

Якщо протягом наступних десяти років ZTE не порушить підписану угоду, то отримає ці $400 млн назад. В іншому випадку їх отримає Вашингтон.

При цьому китайська корпорація додатково заплатила США $361 млн за порушення договору, укладеного в 2017-му.

Як і повідомлялося раніше, ZTE погодилася змінити правління і топ-менеджмент, а також звільнити всіх керівників, причетних до незаконного перепродажу американських технологій.

Міністерство торгівлі США також обере спеціального аудитора, який протягом десяти років контролюватиме виконання китайським телеком-гігантом досягнутих домовленостей. До команди цього аудитора увійдуть іще щонайменше шестеро людей, роботу яких оплачуватиме ZTE.

Угоду Вашингтона із ZTE активно критикують американські законодавці. Вони впевнені, що поставки американських технологій до Китаю, так само як імпорт товарів і послуг китайських телеком-компаній, загрожують національній безпеці.

made in china
contraeconomia.com

Угоду Вашингтона із ZTE активно критикують американські законодавці. Вони впевнені, що поставки американських технологій до Китаю, так само як імпорт товарів і послуг китайських телеком-компаній, загрожують національній безпеці.

На цей тиждень Сенат США запланував голосування за поправки до закону про політику у сфері оборони, які передбачають збереження санкцій проти ZTE, пише Reuters.

Однак навіть успішне голосування Сенату не заблокує угоду Вашингтона із ZTE. Відповідний законопроект має бути підтриманий Палатою представників США і підписаний Дональдом Трампом, який раніше особисто виступив за скасування санкцій проти китайської корпорації.

Як ми писали раніше, ЄС оштрафував Qualcomm майже на €1 млрд.

Україна ввела санкції проти WebMoney.

Поділитися: