США оштрафують ZTE на $1,7 млрд

375
www.shutterstock.com
Вашингтон також хоче контролювати виробничі об'єкти китайського телеком-гіганта

За зняття американських санкцій китайській телекомунікаційній корпорації ZTE доведеться заплатити штраф у розмірі $1,7 млрд, повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Нагадаємо, що раніше Вашингтон запровадив семирічний заборону на експорт технологічної продукції для ZTE. При цьому 25-30% компонентів для свого обладнання китайська компанія експортує саме зі США.

Це рішення призвело до того, що ZTE призупинила основні бізнес-процеси. З іншого боку, багато американців, що працюють у Китаї, втратили роботу.

Влада США запідозрила ZTE в шпигунстві для китайського уряду

Після переговорів на рівні глав держав Дональд Трамп доручив «повернути ZTE в бізнес».

Джерело видання заявило, що США додатково вимагатимуть від ZTE змінити правління і топ-менеджмент протягом 30 днів після укладення угоди між Вашингтоном і Пекіном.

Міністерство торгівлі США має намір отримати необмежене право відвідувати виробничі об’єкти китайського телеком-гіганта, щоб контролювати використання компонентів від американських постачальників.

За даними джерел, Вашингтон також наполягає на тому, щоб ZTE найняла внутрішнього аудитора, який контролюватиме дотримання досягнутих домовленостей.

Як ми писали раніше, ЄС оштрафував Qualcomm майже на €1 млрд.

А Google не збирається платити Євросоюзу €2,4 млрд за свою монополію.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: