США намагаються зупинити імовірну кібератаку проти України

918
www.shutterstock.com
Американські спецслужби вважають, що масштабну атаку готує російська хакерська група Sofacy

Уряд США заявив, що спробує ліквідувати армію із сотень тисяч заражених маршрутизаторів і пристроїв зберігання даних, які можуть бути використані для кібератаки проти України.

Нагадаємо, що американська технологічна корпорація Cisco попередила про підготовку масштабної кібератаки проти України 26 травня.

Американський суд видав ФБР ордер на арешт домену, який, на думку Вашингтона, російська хакерська група Sofacy використовує для управління зараженими пристроями.

Особиста справа: що робити, якщо ви «наслідили» в мережі

Арешт домену дасть змогу американській спецслужбі через свої сервери зв’язатися із зараженими пристроями та визначити їх місце розташування.

Після виявлення таких пристроїв США передадуть інформацію про них урядам відповідних країн, щоб місцеві фахівці з кібербезпеки могли видалити з пристроїв шкідливе програмне забезпечення (ПЗ).

Cisco з’ясувала, що хакери заразили вірусом VPNFilter пристрої, вироблені американськими компаніями Netgear і Linksys, латвійською MikroTik, китайською TP-Link і тайванською QNAP.

Netgear і Linksys порадили своїм клієнтам переконатися, що на їхні маршрутизатори встановлено ​​останню версію «прошивки» компанії.

Як ми писали раніше, в Україні з’явився Центр реагування на кіберзагрози.

А Cisco тренує співробітників за допомогою фальшивих листів.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: