США і Китай домовилися про скасування санкцій проти ZTE

659
www.reuters.com
Китайському телеком-гіганту доведеться внести зміни в керівництво компанії

США і Китай попередньо домовилися про скасування американських санкцій проти китайської телекомунікаційної корпорації ZTE, повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

Нагадаємо, що раніше Вашингтон запровадив семирічну заборону на експорт технологічної продукції для ZTE. При цьому 25-30% компонентів для свого обладнання китайська компанія експортує саме зі США.

Це рішення призвело до того, що ZTE призупинила основні бізнес-процеси. З іншого боку, багато американців, що працюють у Китаї, втратили роботу.

Дональд Трамп, ZTE
youtu.be/_5cDXBHkeG4

Після переговорів на рівні глав держав Дональд Трамп доручив «повернути ZTE в бізнес».

Одне з джерел Reuters повідомило, що минулого тижня в ході переговорів у Вашингтоні міністр фінансів США Стівен Мнучін і віце-прем’єр Китаю Лю Хе досягли усної домовленості щодо ZTE.

Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці

В обмін на скасування американських санкцій проти китайського телеком-гіганта Пекін погодився збільшити обсяг експорту сільськогосподарських продуктів зі США.

Інше джерело стверджує, що Китай також може скасувати митні збори на американську агропродукцію, запроваджені у відповідь на мита США на китайську сталь.

Обидва джерела заявили, що сторони оформлять угоду щодо ZTE до або під час робочого візиту міністра торгівлі США Вілбера Росса до Пекіна наступного тижня.

Водночас адміністрація Білого дому наголосила, що китайський телеком-гігант не уникне «суворого» покарання, яке передбачає примусові зміни в топ-менеджменті та правлінні компанії.

Як ми писали раніше, влада США запідозрила ZTE в шпигунстві на користь китайського уряду.

США побудують мобільну мережу 5G для захисту від китайських шпигунів.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: