США фактично визнали біткойн електронною валютою

161
news.bitcoin.com
Регулятор дозволив двом біржам у Чикаго торгувати ф’ючерсами на криптомонети

Комісія з біржової торгівлі США в п’ятницю, 1 грудня, видала дозвіл Чиказькій товарній біржі (CME) і Чиказькій біржі опціонів (CBOE) виставляти на торги ф’ючерсні контракти на біткойн. Таким чином, Сполучені Штати стали піонерами офіційного регулювання криптовалют.

Чиказькі біржі першими із традиційних фондових бірж отримали можливість проводити операції з фінансовими контрактами в біткойнах, як із будь-якими «неелектронними» валютами і цінними паперами.

CME, найбільша в світі товарно-сировинна біржа, оголосила про старт ф’ючерсних торгів з біткойна з 18 грудня. CBOE пообіцяла назвати дату перших торгів найближчим часом.

Раніше з усіма угодами з участю біткойнів та інших криптовалют проводилися поза офіційно регульованими біржами, а Комісія США з цінних паперів і бірж забороняла будь-які транзакції з ними.
Тому 1 грудня можна вважати датою, коли США фактично визнали біткойн грошовою одиницею: перші ф’ючерси стануть додатковим аргументом для інших регулюючих органів на користь легалізації інших криптовалютних продуктів.

Разом з тим глава Комісії з біржової торгівлі Крістофер Джанкарло нагадав гравцям ринку, що більшість криптовалютних контрактів досі не регулюється, тому інвестори, як і раніше, діють на свій страх і ризик.

За даними Reuters, найбільша електронна біржа Nasdaq має намір запустити торги ф’ючерсами на біткойн з наступного року.

Нагадаємо, минулого тижня курс біткойна вперше перевалив за $11 тис., а економісти не втомлюються повторювати, що стрімке зростання цієї криптовалюти не більше ніж істерія і бульбашка.

НБУ і Нацкомісія з цінних паперів заявили, що не визнають біткойн валютою.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: