Спроба втечі: 5 порад з книги «Працюй чотири години на тиждень»

392
Shutterstock
Тімоті Феррісс про те, чому офіс – не найкраще місце для роботи і як правильно делегувати свої обов’язки

Тімоті Феррісс – американський інвестор та бізнес-коуч. Світову популярність у 2007 році йому принесла книга «Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху». Книга невідомого автора стала бестселером New York Times, Wall Street Journal і USA Today, її переклали 35 мов. В 2017 році вона вийшла українською мовою у видавництві «КСД».

У своїй роботі Феррісс розповів, як можна залишити нудну роботу та набридлий офіс, змінити своє життя, почати подорожувати і в той же час збільшити свої доходи. Втім, сам автор зізнається, що деякі поради, які були написані у 2007 році сьогодні стали неактуальними. Причина – світова економічна криза 2008 року.


«Так, у всіх зменшились доходи, але саме у період пост-кризи народжуються нові ідеї», – пише Феррісс. Автор вважає, що народженню нових ідей допоможе його книга.

K.Fund Media пропонує п’ять порад для тих, хто хоче отримувати задоволення від життя та менше працювати.

1

Забудьте про пенсію

Не варто відкладати життя на потім. «Умови ідеальними не бувають. «Якось іншим разом» – це небезпечна хвороба, яка рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами», – пише автор. Зокрема, Феррісс розповідає, що планувати вихід на пенсію – марна справа.

Shutterstock

Потрібно думати лише про те, чим ви займаєтесь зараз – у розквіті сил. На думку Тімоті, витратити мільйон доларів у похилому віці не так цікаво, як кілька сотень баксів у 30 років.

«Не потрібно працювати 24 години на добу протягом 15 років. Так, ви станете  володарем $10 млн, але підірвете собі здоров’я», – пише Феррісс.

2

Обирайте найкращих

Не женіться за кількістю. «Уявіть, що у вас є п’ять клієнтів. Вам потрібно проаналізувати стосунки з ними і постаратись вибудувати хороші відносини з трьома найкращими», – пише автор. На думку Ферріса, кількість клієнтів не повинна стати самоціллю, адже варто пам’ятати, багато клієнтів – це збільшення кількості роботи, але не доходів. Автор радить вдвічі більше часу приділяти своїм найкращим клієнтам, і таким чином збільшувати частоту замовлень. У підсумку це дасть можливість заробити більше.

3

Працюйте ефективно

Багато людей стараються марно. Автор пише, що якісне виконання неважливого завдання не додає йому важливості.

Shutterstock

Така сама ситуація і з часом – те, що ви витратили на завдання купу часу, не робить це завдання більш значущим. Ферріс розповідає, що набагато важливіше те, що ви робите, ніж те, як ви це робите.

Візьміть собі за правило цінувати плідну працю, а не робоче навантаження, резюмує автор. Також він радить завжди ставити собі запитання про те, як ви працюєте – активно чи ефективно.

4

Оберіть локацію

Робота в офісі – непродуктивна і забирає багато часу. Саме там, пише Тімоті, кожен з нас витрачає свій час на паскудну безкоштовну каву та багатогодинні збори, де по суті нічого не вирішується.

Ще одна проблема офісів – це втрата концентрації через зауваження боса та жарти колег

Потрібно просто вирватись з цієї рутини, і тоді ідеї почнуть звучати у вашій голові гучніше, пише Феррісс. Автор радить подорожувати різними країнами і працювати. Втім, завжди чітко визначати часові рамки, які ви витратите на виконання робочих завдань.

5

Делегуйте обов’язки

Щоб почуватися вільним, слід делегувати свої обов’язки. Автор називає це автоматизацією. Але цей процес не такий простий, як може задатись на перший погляд. Перед  тим, як перекласти частину своїх обов’язків на іншу людину, вам потрібно позбутись усіх неважливих справ. Наприклад, Феррісс пише, що давати помічникам перевіряти електронну пошту або організовувати зустрічі – це малозначущі справи.

Shutterstock

«Якщо ви використовуєте зусилля інших людей для налагодження неефективного робочого процесу, то матимете лише додаткові проблеми», – пише автор. Тімоті вважає, що з поштою краще впорається спам-фільтр, а хорошій альтернативі нудній зустрічі стане електронний лист. Помічники стануть у нагоді для вивчення нового ринку, пошуку інформації та покупок в інтернеті або ж у підготовці презентацій.

Поділитися: