Спільний бізнес з дружиною – це про те, як бути щасливим, а не правим

Спільний бізнес з дружиною
Як зберігати баланс та піклуватися один про одного у роботі та сімейному житті

У спільному веденні бізнесу з дружиною є свої особливості. Мене часто про це запитують. Я оптиміст: нам буває складно, але ми працюємо з задоволенням і віддачею. Як саме? Ось мої шість секретів виживання і збереження work-life balance в спільному бізнесі з коханою дружиною:

1. Спілкуватися. І не лише про роботу

Коли бізнес набирає обертів, поступово виявляєш, що твій календар заповнений вщерть. Ми з дружиною вже навіть не в жарт обговорюємо, що нам вже час заводити особистих асистентів або окремий гугл-календар. Ритм скажений, і ми не завжди встигаємо поговорити. А це – критично важливо. Говорити один з одним потрібно багато, і про роботу, і просто про абстрактні речі. А головне – слухати і чути точку зору один одного.

2. Йти на компроміси

 Компроміси і взаємні поступки – просто необхідна річ, і в шлюбі, і в спільному бізнесі. Буває, що ми сперечаємося з якихось питань, але визнаємо, якщо не праві, і чуємо доцільні аргументи. З цього випливає наступний пункт – якщо хочеш менше сперечатися, розділяй зони відповідальності.

3. Розділяти зони відповідальності

Це просто зробити, коли поруч професіонал своєї справи. Поки у нас немає найманого виконавчого директора, роль СЕО виконую я, а всі питання маркетингу та розвитку бізнесу координує моя дружина. При цьому вона ще встигає виховувати нашу дитину. Ми не дублюємо зусилля, не перевіряємо один одного. А ще постійно сприяємо тому, щоб наші співробітники ставали управлінцями. Вони виправдовують довіру. І це прекрасно.

4. Беззастережно довіряти партнеру як собі

Розділити зони відповідальності можливо, тільки якщо ти ведеш спільний бізнес з тим чи тою, кому беззастережно довіряєш. Хто ще це може бути, якщо не близька людина? Наприклад, дружина.

5. Не відміняти рішень один одного

Це як у вихованні дітей. Не можна, щоб мама дозволила те, що заборонив тато. Так і в спільному бізнесі. Будь-які рішення, прийняті одноосібно одним з нас – підтримує другий. Ми не дозволяємо собі ніякої публічної критики один одного, наприклад, при співробітниках. Важливі рішення або виступи перед співробітниками ми узгоджуємо заздалегідь, щоб виходити з єдиним меседжем.

6. Знаходити час один для одного поза роботою

Коли ми жили в Англії, ми вирішили кожні вільні від роботи і навчання вихідні їздити на екскурсію у навколишні містечка та селища. Без цього вольового рішення ми би побачили лише стіни офісу. Так і в спільному з дружиною бізнесі. Ми не відразу прийшли до цього, але зараз цілеспрямовано на вихідних намагаємося викроїти хоча б 2-3 години для двох. Похід в кіно, прогулянка парком … Це здорово розслабляє. Ну і, зрозуміло, допомагає нам бачити один в одному не тільки бізнес-партнерів, а люблячих близьких людей.

Якщо бути відвертим, моя дружина – як «сірий кардинал». Її роль в основному за кадром, проте її значення і вплив складно переоцінити. Я ж зі свого боку намагаюся бути ефективним керівником, і не вдаю з себе авторитарного правителя-тирана. У нас, можна сказати, майже демократія. Моє завдання не засвідчувати свою правоту, а займатися улюбленою справою пліч-о-пліч з коханою людиною.

Поділитися: