Спілкуйтесь з кращими: Сергій Гайдайчук про бізнес-нетворкінг

793
zeebracross.com
Президент CEO Club Ukraine про те, навіщо створювати власну мережу контактів та як її розвивати

Нетворкінг – це не тільки ходити по івентах і роздавати свої візитівки. Цей процес триває роками, але він того вартий. «Для досягнення мети розум, талант і походження мають невелике значення. Від них не буде жодної користі, якщо ви не засвоїте одну річ: самому досягти успіху неможливо», – писав у своїй книзі найвідоміший нетворкер світу Кейт Феррацці.

Президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук заснував декілька ділових клубів для успішних підприємців та розробив авторську програму по створенню та управлінню особистими контактами. В рамках «Книжкового Арсеналу» він провів воркшоп «Сила зв’язків: побудова бізнес-відносин». K.Fund Media записав головні поради спікера.

Про сильні зв’язки

Всі наші контакти можна розподілити на дві категорії: сильні і слабкі зв’язки. Сильний зв’язок з окремою людиною має три аспекти: має бути спільний інтерес, симпатія і довіра. Якщо немає одного з цих компонентів, тоді сильного та довгострокового зв’язка з людиною також не може бути. Якщо проаналізувати всі контакти, які в нас є, то це візитки, номера телефонів, друзі та соціальні мережі.

Президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук
Президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук. facebook

Але не всі вони є насправді сильними. Скільки людей з вашого списку фоловерів в мережі зможуть кинути все й прийти вам на допомогу, якщо ви попросите?!

Багато хто каже: «Я знаю половину списку Forbes, в мене є номери всіх міністрів». Він думає, що це його соціальний капітал, але коли я скажу: «Так давай, подзвони міністру і запроси його зараз на каву», то він не зможе цього зробити. Не треба будувати ілюзій, якщо ми когось просто знаємо, то це вже наш міцний зв’язок. Наші можливості – це коли люди знають нас і готові реагувати в будь-яку хвилину на наш запит. Все інше – це просто інформація. Можна ходити на десятки івентів, знайомитись з людьми або знати їх, але це нічого не значить.

Якщо ви нічого не можете запропонувати, то в людей немає інтересу з вами спілкуватися

Людей, які нас оточують, можна порівняти з садом. Вони бувають різними. Коли ти поливаєш дерева в своєму саду, турбуєшся про нього кожен день, то він буде гарний і зелений, там буде багато різних плодів. 

Якщо ж ти мало часу приділяєш своєму саду, то й користі з нього не буде. Тому для того, щоб наш соціальний капітал був сильним, розвивався і працював на нас, в нього потрібно інвестувати свій час, енергію, гроші. І робити це на постійній основі.

Ключовий принцип тут: чому ви цікаві іншим людям, що ви можете їм дати? Якщо ви нічого не можете запропонувати, то в людей немає інтересу з вами спілкуватися. Це може бути все що завгодно, не лише матеріальні речі, позитивний настрій, нові ідеї, ваш досвід. Чим більше ви будете давати людям навколо вас, чим сильніше у вас з ними будуть розвиватися дружні відносини.

Як побудувати сильну персональну мережу зв’язків
1. Треба оточувати себе людьми, які чогось прагнуть і щось вміють. Чим більше успішних і прогресивних людей буде в вашому оточенні, тим сильніша ваша мережа зв’язків.
2. Дуже важливо, щоб вас оточували люди з різних світів. В більшості з нас зв’язки на 80% є в тій галузі, в якій ми працюємо. А це обмежує, адже тоді ми дивимось на світ крізь призму своєї професії. Чим різноманітніші люди вас оточуватимуть, тим сильніший нетворк і нові можливості у вас будуть.
3. Спілкуйтесь з «соціальними брокерами» людьми, у яких величезна соціальна мережа зв’язків. Якщо у вас будуть близькі відносини з тими, в кого вже є соціальний капітал, то через них ви зможете дотягнутись до будь-кого.
4. Оточуйте себе людьми, які в чомусь вас переважають в інтелекті, можливостях, ресурсах. Вони будуть для вас прикладом для наслідування та виконуватимуть роль наставників у вашому житті.

Власний досвід

У мене є спеціальна система контактів, яку я веду вже 10 років. Сюди я вношу всю інформацію про людей, з якими познайомився. Система розподілена на три блоки:

Створюйте короткі нотатки про знайомих людей
Створюйте короткі нотатки про знайомих людей. Shutterstock

1

У кожного контакта є свій код. Це допомагає згруповувати всю інформацію та швидко знаходити людей, які мені на даному етапі потрібні.

2

Тут є профайли моїх взаємовідносин з усіма людьми. Люди швидко забувають нову інформацію. Щоб пам’ятати все про моїх знайомих, я після кожної зустрічі з ними записую короткі нотатки в окремий файл. Коли в черговий раз йду на зустріч, передивляюсь їх і згадую, про що ми говорили раніше. Це такий інструмент управління відносинами з окремо взятою людиною.

3

Також я зробив «матрицю можливостей». Кожна людина є носієм цінних можливостей. Про все складно пам’ятати, тому я структурував їх в системі. Я придумав такий інструмент, де прописав певні індустрії, міста та країни світу і відношення людей до цих категорій. Коли зустрічаю людину і розумію її цінні можливості, одразу заношу в матрицю.

Така персональна база даних є ключем до персонального нетворку, яким ми створюємо. Якщо її немає, то ефективність взаємин низька.

Поділитися: