Спека vs дрес-код: 3 правила літнього ділового стилю

2603
Shutterstock
Історик моди Зоя Звіняцківська розповідає, які вимоги дрес-коду не можна порушувати навіть у дуже спекотний день, і про можливі компроміси

Мода змінюється, одні модні тренди приходять на зміну іншим, але поряд з ними існують непорушні правила ділового гардероба. Але кілька разів на рік ці правила піддаються серйозним сумнівам. Наприклад, із приходом літньої спеки з’являється спокуса забути про суворий дрес-код. Чи можливо це? Звісно, так. Але це буде вже не діловий стиль.

Теніска – для тенісу

Щороку з приходом тепла один особливий, вузькоспеціалізований диявол спокушає чоловіків. Він сідає їм на плече і шепоче на вухо: «Ти бачиш, на вулиці дуже спекотно. І якщо ти одягнеш на роботу сорочку з коротким рукавом, яку в нас називають теніскою, тобі буде прохолодніше». Звісно, деякі піддаються спокусі, але таких з кожним роком все менше.

Тим часом реальність сувора: чоловіча сорочка з коротким рукавом у жодному вигляді не може бути застосована для ділового гардероба.

Альтернатива тенісці у спеку – закочені рукава сорочки
Альтернатива тенісці у спеку – закочені рукава сорочки. Shutterstock

Її не можна носити без піджака, просто зі штанами. І якщо вам аж так нестерпно спекотно, можете закатати рукава стандартної сорочки.

Відмовившись від теніски на користь такого варіанту, ви, безсумнівно, істотно поліпшите свій імідж, не пожертвувавши при цьому тепловим балансом. І абсолютно, просто категорично неприпустимо носити теніску до піджака. Вид голих зап’ястків, що сиротливо стирчать з рукавів піджака, можливо, здатний зворушити не одне співчутливе серце, але точно не додасть вам очок на ділових переговорах. До того ж так рукава піджака дуже швидко забрудняться зсередини, а саме від цього їх мають захистити манжети сорочки. Насправді чоловічий костюм дуже функціональний і в кожному його елементі є логіка.

Модний чоловік 2018: оновлена класика і ошатна повсякденність

Невидимі пальчики

Шкіряні мокасини замість класичних туфель, навіть на босу ногу, без шкарпеток – сьогодні цілком прийнятне взуття «під костюм». А от жінкам слід пам’ятати, що допустиме взуття для роботи в офісі – лише те, в якому не видно пальці ваших ніг. Відкрита п’ятка – будь ласка, але пальці ніг мають бути прихованими від чужих очей. У цьому сезоні у виборі туфель актуальними є кілька правил. Гострий носок – знову на піку популярності.

Ділові туфлі не передбачають відкритий носок
Ділові туфлі не передбачають відкритий носок. Shutterstock

Високі підбори недоречні на роботі, а в поєднанні із закритим гострим носком ще й незручні, до того ж зараз у тренді взуття або на плоскому ходу, або на зовсім невеликих підборах у 2-3 сантиметри.

Натуральна шкіра і розумне лавірування між нудним монохромом і строкатими кольорами, яких вимагає мода, – і ось у вас ідеальна пара літніх туфель, які захочеться носити й у вільний час теж.

Ні голим ногам

У мене є подруга, яка в 30-градусну спеку ходить у діловому костюмі з піджаком, застебнутим на всі гудзики, і в колготках. Їй аж ніяк не жарко, просто досить тепло, її все влаштовує. Але треба визнати, що таких жінок небагато.
Більшість напередодні прийдешньої спеки намагаються якось домовитися з діловим гардеробом, щоправда, не у всіх це виходить без втрат.

І одне з найбільш дискусійних питань тут – чи є обов’язковими влітку панчохи

На жаль, у цьому питанні діловий дрес-код невблаганний – так, потрібні, завжди і для всіх, незалежно від температури. Голі ноги в діловому стилі абсолютно неприйнятні і жодні відмовки тут не приймаються.

Легкі літні штани позбавлять необхідності вдягати панчохи у спеку
Легкі літні штани позбавлять необхідності вдягати панчохи у спеку. Shutterstock

Але, звісно, якщо правила не можна порушувати, їх можна обійти. По-перше, штани сьогодні стають дедалі більш звичним атрибутом жіночого ділового стилю, вони можуть бути виконані з легких «дихаючих» тканин. По-друге, варто звернути увагу на довжину міді (до середини гомілки). Вона не лише в моді, не лише сприяє появі в гардеробі елегантних суконь і спідниць з легких тканин, а й дозволяє носити не панчохи, а найтонші гольфи. Необхідно лише переконатися, що резинку гольфів не буде видно у жодному разі – ні під час ходьби, ні під час сидіння.

 

Читайте також: Правила хорошого тону в жіночому бізнес-стилі

Поділитися: