SpaceX запускає другу ракету за тиждень

142
guardian.ng
У майбутньому Falcon 9 доставить космонавтів на МКС за $ 2,6 млрд

У понеділок, 9 жовтня, космічна компанія мілліардера-інноватора Ілона Маска SpaceX в 14-й раз вивела на орбіту ракету-носій Falcon 9. Наступний запуск «шатла» планується вже на середу, 11 жовтня.

Перша на цьому тижні місія передбачала доставку на навколоземну орбіту 10 супутників NEXT для оператора радіозв’язку Iridium. Це вже третя космічна операція SpaceX для Iridium, ще п’ять польотів заплановано на першу половину 2018-го.

Falcon 9 злетіла з військової авіабази «Ванденберг» у Каліфорнії (SpaceX орендує у армії космічний майданчик) і досягла мети через годину. Перший щабель ракети, що відпадає, успішно приземлився на самокеровану баржу SpaceX «Just Read The Instructions» в Тихому океані. Цим модулем оснастять наступний «шаттл».

SpaceX проектує універсальний космічний корабель

Під час 15-го запуску ракеті Falcon 9 має вивести в космос високопотужний супутник зв’язку для телеком-компаній EchoStar і SES. Носій стартує з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді, що належить американському Національному управлінню з аеронавтики і дослідження космосу (NASA).

Bloomberg нагадує, що SpaceX незабаром до комерційних і військових замовлень додасть місії NASA. Приватний космічний перевізник вже уклав з NASA два контракти – на $1,6 млрд і $2,6 млрд. Перший договір передбачає доставку на Міжнародну космічну станцію різних витратних матеріалів, а другий – космонавтів.

Раніше ми писали рецензію на біографію засновника SpaceX від Ешлі Венса «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і дорога в майбутнє».

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: