SpaceX вивела для NASA на орбіту телескоп TESS для пошуку екзопланет

165
www.nasa.gov
Місія з вивчення 200 тис. зірок триватиме два роки

У ніч на четвер, 19 квітня, космічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила ракету-носій Falcon 9, яка вивела на орбіту телескоп – мисливець за новими екзопланетами під назвою TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite), розроблений NASA у співпраці з Массачусетським технологічним інститутом.

Галактичний бізнес: як Ілон Маск та інші підкорюють космос

Ракету Falcon 9 висотою 70 м запустили о 01:42 за київським часом зі стартового майданчика на мисі Канаверал у Флориді (США). Перша 16-розрядна ступінь успішно відокремилася і сіла на плавучу платформу «Of Course I Still Love You» («Звісно, я досі кохаю тебе») в Атлантичному океані.

Основна мета TESS – вивчити близько 200 тис. зірок, а також 50 відомих планет земного типу в пошуку інопланетного життя. загалом місія триватиме 24 місяці й дасть змогу дослідити близько 85% зоряного неба.

«Протягом двох років TESS шукатиме зміни в яскравості зірок, які вказують на планети, що проходять перед ними», – йдеться в прес-релізі SpaceX.

На борту TESS встановлено чотири окремих телескопа, які кожні 27 днів зніматимуть новий сектор зоряного неба з метою скласти повну карту.

Відзначимо, що телескоп TESS не одразу розпочне виконання місії. Близько 68 днів піде на здійснення низки маневрів, в тому числі поблизу Місяця, щоб опинитися на остаточній орбіті навколо Землі.

TESS – не перший телескоп, який NASA відправляє для пошуку нових планет. З 2009 року орбітальний космічний телескоп Kepler зафіксував тисячі екзопланет – але настав час замінити «старенького». Завдяки TESS, як запевняють учені, вдасться вивчити космічний простір на відстані в кілька сотень разів більшій.

Нагадаємо, що SpaceX успішно запустила на орбіту навколо Сонця ракету-носій Falcon Heavy з червоною Tesla на борту.

А 5 травня NASA запустить перший зонд для вивчення «нутрощів» Марса.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: