SpaceX виведе на орбіту секретний військовий супутник

123
cdn.vox-cdn.com
Компанія Ілона Маска готується до 45-го запуску ракети Falcon 9

Космічний перевізник SpaceX візьме участь у секретній місії військових США.

У п’ятницю, 17 листопада, ракета-носій Falcon 9 має, за планом, вивести на низьку навколоземну орбіту супутник, зібраний американським розробником військової техніки Northrop Grumman. Ані призначення космічного апарату, ані його модифікація не розголошуються.

SpaceX бере участь у секретній військовій операції вже втретє. При цьому вона вперше не оголошує замовника запуску. У минулі рази ним були Військово-повітряні сили США.

В жовтні космічний перевізник Ілона Маска вперше здійснив два запуски за тиждень

Компанія мільярдера-інноватора Ілона Маска отримала пропозицію взяти участь у місії Zuma від компанії Northrop Grumman, відповідальної за вибір ракети для доставки секретного супутника в космос. «Ми прискіпливо вибирали максимально економний і найменш ризикований варіант», – прокоментував The Verge залучення до операції SpaceX прес-секретар «збройового» гіганта Лон Рейнс.

45-й старт Falcon 9 відбудеться з космодрому Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал (штат Флорида, США), імовірно в проміжку між 04:00 і 06:00 за київським часом.

Спершу виведення супутника збірки Northrop Grumman на орбіту було заплановано на ніч четверга, 16 листопада, проте напередодні цієї дати його відклали на добу. Прес-реліз SpaceX пояснює перенесення запуску тим, що учасники місії Zuma не встигли закінчити вчасно приготування до неї. «З ракетою і її вантажем усе гаразд», – наголошується в заяві.

Раніше ми писали про конкурента SpaceX з Нової Зеландії

 

Джерело: The Verge
Поділитися: