SpaceX успішно запустила на орбіту навколо Сонця ракету-носій Falcon Heavy з червоною Tesla на борту

156
www.popsugar.com
Два бічних прискорювача успішно приземлилися на платформу, але третій, центральний, на швидкості влетів в Атлантичний океан

Здійснилося! У вівторок, 6 лютого, о 22:45 за київським часом компанія SpaceX запустила надважку ракету-носій Falcon Heavy на еліптичну навколосонячну орбіту з Космічного центру Кеннеді у Флориді.

Засновник SpaceX Ілон Маск назвав успішний запуск Falcon Heavy не лише перемогою, а й «великим полегшенням», адже боявся вибуху просто на старті.
«Божевільні речі збуваються», – зазначив американський винахідник-мільярдер.

Дізнайтеся, які книги надихнули засновника SpaceX

Понад 100 тис. людей дивилися запуск наживо, в тому числі 2 тис. спостерігали за запуском з наметового містечка біля Коко-Біч за 8 км від місця події. Онлайн-трансляцію тільки на каналі компанії вже переглянули понад 11 млн. людей.

Через три хвилини після зльоту, за планом, два бічних прискорювача відділилися від Falcon Heavy і через вісім хвилин після запуску синхронно приземлилися на посадковий майданчик мису Канаверал, створивши звукову хвилю.

два боковых ускорителя Falcon Heavy синхронно приземлились на посадочную площадку мыса Канаверал
www.spacex.com

Третій, центральний, прискорювач не вдалося успішно повернути на землю. Зі швидкістю 483 км/год він впав у води Атлантичного океану, затопивши палубу десантного судна, що стояло поблизу, і знищивши два двигуна корабля, повідомив Маск на прес-конференції.

Потужність запуску ракети-носія стрясла стіни прилеглих будівель. Перший ступінь Falcon Heavy обладнаний 27 двигунами, що забезпечують стартову тягу в 5 млн фунтів (2,2 млн кг). Запуск коштував $90 млн.

На борту космічного корабля перебуває власний червоний спортивний електромобіль засновника SpaceX Ілона Маска – Tesla Roadster. За кермом сидить манекен на ім’я «Starman» у польотному скафандрі SpaceX, а з колонок лунає пісня «Дивний випадок в космосі» – «Space Oddity» Девіда Боуї.

Tesla Roadster в космосе, вид из машины на Землю
www.spacex.com

Нагадаємо, що космоліт відправився не на Марс, головну мету Маска, а на еліптичну орбіту навколо Сонця. Для початку верхній ступінь Falcon Heavy має пережити шестигодинну фазу «круїзу» на навколоземній орбіті, подолавши радіаційні пояси.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: