SpaceX: Falcon 9 поки не готовий до пілотованих місій

484
SpaceX
Модифікацію Block 5 спершу обладнають удосконаленим баком наддуву високого тиску

11 травня космічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила в космос найпотужнішу версію ракети-носія Falcon 9 – Block 5. Однак до відправки астронавтів їй ще далеко – спочатку необхідно встановити баки наддуву високого тиску (COPV) та провести щонайменше сім тестових польотів.

SpaceX відклала запуск найпотужнішої версії ракети Falcon 9

Дані вимоги безпеки встановив NASA для відправки своїх астронавтів на Міжнародну космічну станцію в рамках місії Commercial Crew. Перед запуском ракети-носія Falcon 9 (11 травня) Маск заявив, що Block 5 «швидше за все» відповідає жорстким вимогам безпеки NASA, але він «може і помилятися».

Так і вийшло: на борту ракети-носія були відсутні вдосконалені баки COPV, які необхідно встановити і протестувати як мінімум сім разів перед відправкою самих астронавтів. З цієї причини запуск Falcon 9 11 травня не увійде в залік NASA.

З тих пір Space X провів безліч досліджень і вніс ряд змін щодо вдосконалення баків COPV, як раніше запевнив Маск. Як результат, нові баки COPV готові до першого демонстраційного польоту Demo-1 в складі Falcon 9 Block 5, запланованого на серпень цього року. Цього разу SpaceX відправить Dragon без екіпажу, щоби протестувати оновлену версію корабля.

Першу пілотовану місію призначено на грудень цього року. До цього часу SpaceX повинен виконати ще шість польотів, щоби отримати дозвіл NASA на використання ракети в пілотованій місії.

Нагадаємо, що SpaceX запустив на орбіту тестові супутники для швидкісного інтернету і вивів для NASA на орбіту телескоп TESS для пошуку екзопланет.

 

Джерело: The Verge

Поділитися: