Space X відправить на орбіту «зірку» для художника

468
Астрономи не в захваті від перспективи бачити в небі яскравий арт-об'єкт

Контркультурний художник із США Тревор Паглен зібрав в інтернеті гроші на свій арт-проект.

Наприкінці жовтня ракета Falcon 9 компанії Ілона Маска Space X виведе на навколоземну орбіту Orbital Reflector – велике дзеркало, яке пустить на Землю величезний «сонячний зайчик».

Астрономи вже обурюються: мало того, що на орбіті додасться непотребу, та ще й нова «зірка» збільшить світлове забруднення планети і перешкоджатиме спостереженню за зоряним небом.

Галактичний бізнес: як Ілон Маск та інші підкорюють космос

Тревор Паглен працював над створенням «Орбітального рефлектора» протягом десяти років. Результат його роботи – 33-метрове сферичне дзеркало.

Художник серйозно ставиться до своєї роботи, він створив собі ім’я в секторі зняття інформації з технічних каналів зв’язку і навіть виграв кілька престижних нагород, зосередившись на масовому спостереженні. Тревор – автор кількох книг про діяльність ЦРУ і розвідки США. Крім того, сотня його картин вже вирушила в космос на зустріч з іншими цивілізаціями.

Астрономи не в захваті від перспективи бачити в небі яскравий арт-об'єкт
www.businessinsider.com

Нова яскрава «зірка» від Паглена з’являтиметься в небі кожні 90 хвилин на висоті 560 км.

Плутати небесні карти астрономам рефлектор зможе мінімум три місяці після запуску.

Технічно це тимчасовий супутник. Паглен вже зібрав на Kickstarter $76 тис., на які і створює своє «дзеркальце» за допомогою Музею мистецтв Невади й аерокосмічної компанії Spaceflight Industries. Загальна вартість проекту становить близько $1,3 млн.

Куля з поліетилену у формі діаманта покрита шаром діоксиду титану, відполірованим до максимального блиску. У жовтні її завантажать у міні-супутник CubeSat, а після доставки на орбіту кулю надують вуглекислим газом.

До руйнування, тобто мінімум два місяці, рефлектор відображатиме промені сонця до Землі, а значить, ви обов’язково побачите його вночі.

Утім, вже зараз проект дратує вчених.

Rocket Lab з Нової Зеландії вже вивів на орбіту велику диско-кулю
www.thehumanitystar.com

Цього року стартап Rocket Lab з Нової Зеландії вже вивів на орбіту велику диско-кулю напівконтрабандним шляхом. Дискотека в космосі тривала зо два місяці.

«Уявіть, що вам у вікна ночами блимає неоновий рекламний щит – тільки з космосу», – пояснює астрофізик Гарвардсько-Смітсоніанського центру астрофізики Джонатан Макдауелл.

Астрофізик Ноттінгемського університету Деніел Браун вважає, що землянам дуже скоро доведеться розробити якийсь морально-етичний кодекс освоєння і відповідального використання космосу.

Сам Тревор Паглен вважає малоймовірним, що його орбітальний телескоп «потрапить у поле зору телескопа просто посеред важливого спостереження і перешкодить йому».

Федеральна комісія із зв’язку США ще не дала офіційного дозволу розмістити супутник CubeSat з арт-об’єктом на борту Falcon 9. Тож усе може змінитися.

Space X уже стала великим комерційним перевізником: і для військових супутників, і для телескопа Tess для пошуку екзопланет, і навіть для червоного роадстера Tesla.

Поділитися: