Соцмережі: 10 актуальних трендів цього року

348
Shutterstock
Розвиток доповненої реальності, орієнтація на покоління Z, експансія live streaming, посилення політики управління

Цього року соціальні мережі обіцяють здійснити величезний прорив у сфері застосування новітніх технологій і піднести нам багато сюрпризів. До чого нам варто підготуватися?

1

Зростання популярності доповненої реальності

Минулого року Apple представив нові моделі iPhone8 і iPhoneX, що дозволяють експериментувати з доповненою реальністю. З високою часткою імовірності ця функція вплине на розвиток мобільних ігор, а, значить, соцмедіа також знайдуть спосіб імплементувати доповнену реальність у свої платформи.

Бренди зможуть проектувати свої продукти в реальність. Shutterstock

Цілком імовірно, що Snapchat або Instagram скоро представлять фільтри, що дозволяють, наприклад, робити селфі зі знаменитостями, використовуючи доповнену реальність.

Подібним чином і бренди зможуть проектувати свої продукти в реальність споживачів за допомогою спеціальних фільтрів.

2

Ріст популярності Instagram Stories

Місячна аудиторія Instagram Stories перевищує 200 млн користувачів, що на 50 млн більше, ніж у Snapchat. З урахуванням того, що Instagram Stories існує всього рік, при збереженні цієї динаміки половина всіх користувачів Instagram до кінця 2018 року буде користуватися цією програмою. А це означає, що бренди, зацікавлені у взаємодії з користувачами Instagram, приділятимуть увагу розвитку Stories.

3

Розвиток маркетингу лідерів точок зору (influencer marketing)

Понад 90% компаній, які використовують стратегію залучення лідерів точок зору в маркетингові кампанії, вважають це рішення вдалим. Бренди North Face, Hubspot, Rolex активно проводять рекламні кампанії в соцмедіа за участю знаменитостей.

Бренди враховують інтереси нового покоління. Shutterstock

Досвід 2017 року показав, що компанії, які обрали традиційні канали комунікацій, з великими труднощами охоплювали користувачів соцмереж.

З огляду на це, все більше брендів 2018 року, ймовірно, будуть використовувати маркетинг лідерів точок зору для охоплення аудиторії, що ігнорує традиційні рекламні носії. Читайте, як правильно спілкуватися в соціальних мережах.

4

Орієнтація на покоління Z

Нещодавнє дослідження, проведене Goldman Sachs, показало, що покоління Z є більш цінним для більшості компаній, ніж мілленіали. На даний момент найстарші представники покоління Z досягли віку 22 років.

Вони починають освоювати ринок праці і найближчим часом набудуть купівельної спроможності

Відповідно, бренди починають вибудовувати стратегії в соцмедіа, враховуючи інтереси нового покоління потенційних клієнтів. Очікувано, наголос буде зроблено на улюблених платформах покоління Z – Snapchat і Instagram.

5

Збільшення присутності брендів у месенджерах

Понад 2,5 млрд людей в світі користуються різними месенджерами, але компанії досі зосереджені здебільшого на сторінках в соцмедіа. 2018-го року експерти прогнозують збільшення бюджетів на розвиток взаємодії з клієнтами за допомогою месенджерів.

Чат-боти дозволять персоналізувати підтримку клієнтів. Zwebra

Штучний інтелект, голосові помічники і чат-боти дозволять брендам пропонувати персоналізовану підтримку клієнтів.

6

Експансія прямого ефіру (live streaming)

Те, що не так давно було новинкою, сьогодні стало мейнстрімом, який використовують для залучення уваги користувачів. Вдалий приклад показав виробник наплічників і організатор екстрим-івентів GORUCK – прямий ефір нещодавнього 48-годинного екстрим-пробігу в прямому ефірі спостерігали тисячі передплатників.

7

«Переосмислення» Twitter

Спроба Twitter у 2017 році збільшити кількість фоловерів не увінчалася успіхом. Фактично, у LinkedIn, Facebook або Instagram набагато більше підписників. 2018 року керівництво Twitter, скоріше за все, перегляне бізнес-модель платформи. Можливі зміни включають продаж компанії приватним інвесторам, додавання елементів підписки і оновлення рекламних можливостей, які поки що значно програють конкурентам.

8

«Діджитал-тусовки»

Груповим відео чатом Houseparty щодня користуються понад мільйон осіб, переважно представників покоління Z, для «цифрових тусовок» з друзями.

Платформа стала настільки популярною, що про впровадження подібної опції замислилися навіть у Facebook

Ми вже стали свідками того, як відеоконтент зайняв гідне місце в соцмережах, можливо, відеозустрічі в режимі реального часу – наступний крок.

Груповим відео чатом Houseparty щодня користуються понад мільйон осіб. robo-hunter.com

9

Facebook Spaces завойовує популярність

Новий проект Facebook під назвою Spaces дозволяє друзям перебувати в одному віртуальному просторі і спілкуватися одне з одним. З урахуванням того, що Facebook володіє Oculus, виробником обладнання і ПЗ для віртуальної реальності, не дивно, що лідер в сегменті соцмереж розробив платформу для застосування цієї технології. У 2018-му році Facebook планує розвивати Spaces, і якщо їм це вдасться, ми отримаємо першу успішну віртуальну соцмережу.

10

Посилення політики управління соцмедіа

Facebook планує значні зміни після скандальної історії з російською рекламою і втручанням у президентські вибори США. Зокрема, процес придбання реклами стане прозорішим, що дозволить бренду уникати критики в майбутньому.

 

За матеріалами: Entrepreneur
Поділитися: