Соцмережа для геїв передавала дані про ВІЛ-позитивних користувачів на сторону

160
www.shutterstock.com
Рада споживачів Норвегії вже поскаржилася на розробників Grindr

Рада споживачів Норвегії подала скаргу про порушення конфіденційності даних користувачів проти додатка Grindr – соціальної мережі для геїв і бісексуальних чоловіків. Розробники передали третім особам інформацію про користувачів, включаючи дані про наявність ВІЛ-інфекції, без їхнього відома.

Соціальні мережі: правила виживання

Усе почалося, коли норвезька дослідницька компанія SINTEF провела аналіз трафіку Grindr і з’ясувала, що додаток відправив двом компаніям з оптимізації роботи додатків – Apptimize і Localytics – персональні дані користувачів Grindr, у тому числі інформацію про діагноз ВІЛ. Дані відправили в зашифрованому вигляді, не попередивши про це самих власників.

На думку Ради споживачів Норвегії, розголошення таких персональних даних, як наявність ВІЛ-інфекції, суперечить нормам національного і європейського законодавства про захист персональних даних.

Сам Grindr стверджує, що відправив дані користувачів для проведення тестів і оптимізації роботи додатка. Згідно із заявою компанії, співпраця з третіми сторонами регулюється «суворими договірними умовами, які забезпечують найвищий рівень конфіденційності й безпеки даних користувачів».

На думку SINTEF, у передаванні інформації про ВІЛ-інфекцію не було необхідності. При цьому Grindr також передавав інші персональні дані користувачів – точне місце проживання, стать, вік, статус стосунків, як з’ясувала в ході оцінювання норвезька компанія.

Нагадаємо, що Євросоюз має намір зобов’язати IT-компанії розкривати дані користувачів.

Влада США зняла з Microsoft претензії у справі про доступ до закордонних дата-центрів.

 

Джерело: TechCrunch

Поділитися: