Соціальний бізнес: досвід пекарні Владислава Малащенка

774
K.Fund Media
Як люди із ментальною інвалідністю забезпечують кексами США, Португалію та Іспанію

Соціальна пекарня Good Bread from Good People обживається в одному з приміщень кафе «Ясени» на ВДНГ. Два хлопці в строкатих фартушках старанно розкатують тісто.

«Це наші нові працівники Вова та Андрюша, – знайомить нас власник пекарні Владислав Малащенко. — Ми переїхали сюди на початку серпня, ще не всі фахівці на місцях, але вже приймаємо замовлення».

Тут печуть важкі соковиті кекси і домашній хліб хлопці із ментальною інвалідністю (входить цілий спектр порушень розумового розвитку: аутизм, розумова відсталість, синдром Дауна, затримка психічного розвитку). Це перший в Україні проект такого напрямку.

Тестотерапія

Пару років тому випускник театрального вузу Влад Малащенко підробляв заняттями із дітьми з особливостями розвитку. Ідея зайнятися соціальним підприємництвом виникла, коли він почув про російську кур’єрську доставку, де трудяться люди із ментальною інвалідністю.

Навесні 2017 року він виграв грант на навчання на курсі зі створення свого бізнесу в освітньому центрі для підприємців Startup Ukraine. Після трьох місяців навчання зайняв перше місце із проектом пекарні Good Bread from Good People. Інвестор (ім’я не афішується) вклав 150 тис. грн і вже у вересні Малащенко відкрив пекарню.

Good Bread
K.Fund Media

«Перше приміщення орендували на Позняках, в промзоні, – згадує підприємець. — Чому відкрив саме пекарню?

Робота з тістом є терапевтичною для таких людей. Вони тут і працюють, і заробляють, і проходять терапію».

У кожного працівника є супроводжуючий: фахівець, який координує, навчає

«Зараз у нас працюють кілька супроводжуючих, які відповідають за процес виробництва і за комфорт хлопців. На самому початку людей в команду шукав через знайомих, через Facebook. Зараз нас працює тут п’ятеро – два пекарі, кур’єр, педагог, який супроводжує і я».

У перший місяць було дуже мало замовлень. Але після створення групи в Facebook, публікації декількох статей і виходу сюжетів на різних телеканалах справа пішла.

Всім по кексу

Спочатку пекарня випускала тільки один вид кексу. Зараз в асортименті Good Bread from Good People більше 10 найменувань. В середньому пекарня Малащенка виробляє 30 кексів на тиждень. Щомісячний обіг становить 100 тис. грн.

Good Bread
K.Fund Media

Один із постійних замовників – івент-агенція Idealsecrets. Часто замовляють хліб посольства Америки, Ізраїлю, Києво-Могилянська академія МВА, консалтингова компанія Ernst & Young.

«У ресторанах та кафе ніхто не буде купувати кілограмовий кекс до чашки кави. Наші замовники зазвичай беруть випічку додому до сніданку, в гості – як подарунок. Багато продукції йде за кордон: в Штати, в Португалію до Іспанії. У нас соціальне підприємництво, тому люди купують швидше не кекси, а допомогу тим людям, які тут працюють», – пояснює підприємець.

Розвиток

Чотири місяці тому у Вінниці по франшизі відкрилася ще одна пекарня, де працюють люди із ментальною інвалідністю.

У планах молодого підприємця – поїздка до Швейцарії із метою перейняти досвід соціального підприємництва

«Там цим займаються вже 150 компаній. Є, наприклад, завод музичних інструментів, там працюють люди з синдромом Дауна», – підсумовує Влад Малащенко.

Поділитися: