➔  Соціальні мережі: правила виживання. Частина I

Погіршення онлайн-репутації для багатьох компаній переросло в кризи.

Великий резонанс отримало публічне висловлювання голови найбільшого світового виробника макаронів компанії Barilla Ґвідо Барілла, в якому він виключив появу в рекламі представників нетрадиційної сексуальної орієнтації.

За лічені години в соціальному сервісі Twitter з’явився хештег #biocottabarilla із закликами незадоволених поціновувачів пасти бойкотувати продукцію Barilla. На додачу до цього висловлювання Ґвідо Барілли викликало негативну реакцію політиків та громадських діячів, а також зниження обсягів продажів на деяких зарубіжних ринках.

Фейкове повідомлення в соцмережах також здатне завдати серйозної шкоди бізнесу. Обурення прихильників кандидата в президенти США Дональда Трампа з приводу неіснуючої заяви CEO компанії Pepsi завдало шкоди її репутації та знизило ціну акцій.

K.Fund Media

Багато громадських організацій та медіа-експертів звинувачували штаб майбутнього глави Білого дому в активному поширенні «фейків». Ці твердження змусили провідні інтернет-ресурси – Facebook та Google News – почати системну перевірку новин.

Одвічний конкурент попередньої компанії Coca Cola вже 120 років планомірно захищає своє добре ім’я. Із популяризацією Інтернету кількість вигаданих відгуків збільшилася в тисячі разів. Одна з чуток стверджувала, що перевернуте ім’я компанії можна прочитати як «Ні Мухаммеду, ні Мецці», інша – що в разі додавання до популярного напою певної харчової добавки виходить потужний афродизіак.

Загрози, які виходять від соціальних мереж, змусили багато держав розробляти спеціальні програми протидії. Уряд Чехії оголосив війну інформаційним атакам, назвавши їх «найбільшої загрозою Європі з 1930-х років». Звинувачуючи Росію в бажанні повернути країну в зону свого впливу, спецслужби намагаються зміцнити інформаційну безпеку. Протистоячи 40 сайтам, що поширюють фейки всередині країни, уряд навіть відкрив курси для школярів про те, як протистояти російській пропаганді.

Існує також чимало позитивних прикладів використання можливостей соціальних мереж

Один зі світових лідерів в області репутаційного менеджменту, компанія Lego, в 2017 році започаткувала унікальний проект – першу в світі безпечну соцмережу для дітей Lego Life. За підтримки Дитячого фонду ООН провідному виробникові іграшок вдалося створити надійну інтернет-платформу для спілкування дітей віком до 13 років.

Однією із головних запорук успіху Lego Group є унікальна система взаємодії зі споживачами. Перші спроби спільної творчості компанія зробила в 1990-х роках при створенні Lego Mindstorms. Розробники усвідомили, що спільна розробка інноваційного продукту із «завзятими» шанувальниками ігор принесе більше користі. З розвитком соціальних мереж виникло безліч онлайн-спільнот користувачів продукції Lego, які стали основою для подальшого нетворкінгу.

Соціальні мережі: 8 правил для ведення корпоративного аккаунту. Частина III ➔ 

 

Література:
Поділитися: