Як Олексій Роніс за 20 тис. грн створив бізнес із сезонним обігом у 40 млн грн

1526
K.Fund Media
Компанія реалізує подарункові набори цукерок

У 2008 році киянин Олексій Роніс створив із простої, здавалося би, ідеї цукерку. «Все почалося з того, що на Новий рік я гостював у рідні за кордоном і побачив там цукерковий подарунок, – пригадує Роніс. – Мене здивувало, що в ньому були цукерки абсолютно різних виробників. А я чудово знав, що у нас в країні до подібних подарунків входять цукерки лише певного виробника. Я і подумав: чому би не зробити такий ось мікс?»

Сьогодні сезонний обіг компанії складає 40 млн грн.

Окупилися в перший сезон

Роніс розмістив безкоштовне оголошення про подарунковий набір цукерок на одному із сайтів в інтернеті і став чекати на замовлення. Першим подзвонив депутат Дарницької районної ради і замовив 1000 подарунків.

«Тоді ми із двома шкільними друзями (попросили не уточняти прізвище) знайшли типографію, котра друкує подарункове упакування. У них було декілька готових варіантів упаковки від минулих замовлень. Її ми і взяли за основу. Я уклав угоди із кондитерами, орендували приміщення на околиці міста і все, робота пішла», – розповідає підприємець.

Корпоративні замовники віддають перевагу індивідуальному форматові подарунків
Корпоративні замовники віддають перевагу індивідуальному форматові подарунків. ngod.com.ua

На підготовку пішов місяць. Гроші у партнерів були. Ще у 2006-2007 році вони заснували мережу торгових точок з продажу свіжовижатих соків. 

Прибуток пішов на розвиток нового бізнесу. Початкові інвестиції, за згадками Роніса, склали 10-20 тис. грн та пішли на транспортні витрати, купівлю телефону тощо… Вони окупилися у перший сезон.

Аби розвозити замовлення, котрі на початках партнери пакували в коробки з-під телевізорів та пральних машин, купили «Таврію» за $1 тис. Ввечері та вночі фасували, а вранці – розвозили.

Протягом першого року роботи «Світ Трейдер» напрацював базу із 10 клієнтів. За рік у компанії з’явився власний сайт, постійні співробітники.

Терміни та сезони

Зараз у команді Роніса працює від шести до 140  осіб, залежно від сезону. Основний кістяк – це заступник, логіст, начальник виробництва, кладовщик, маркетолог та бухгалтер. Є і власний цех, де шиють м’які іграшки-упаковки.

Якби я зосередився зараз на чомусь одному, то успіх був би у 10 разів більший

Роніс зізнався, що подарункові набори цукерок не єдиний його бізнес – і це проблема.

«Якби я зосередився зараз на чомусь одному, то успіх був би у 10 разів більший, ніж він є зараз», — каже він.

Це позначається і на бізнес-процесах. Наприклад, минулого року компанія переходила з одного програмного забезпечення на інше, але програмісти зірвали терміни. В результаті увійшли в сезон із неготовим програмним продуктом і бухгалтерію довелося вести по старинці в Excel.

Бізнес же потребує дедалі більше уваги. За словами Роніса, більше з’являється корпоративних замовників, котрі віддають перевагу індивідуальному форматові подарунків: упаковка з логотипом, спеціальної форми та ін. Серед його замовників: НБУ, профспілки держустанов, Нафтогаз тощо.

Бізнес вимагає все більше часу
Бізнес вимагає все більше часу. K.Fund Media

Зараз для запуску сезону компанія потребує 2-3 млн грн. Гроші йдуть на друк упакування, пошив іграшок, оренду виробничих приміщень. Обіг компанії за сезон складає 30-40 млн грн. У найближчих планах – освоєння ринків сусідніх держав.

Поділитися: