Солодке байдикування: чого саме нам слід повчитися в італійців

2200
David Morin
Неробство може бути корисним. Головне – в міру

Нічого не робити і насолоджуватися цим. Звучить заманливо, але не всім до снаги. Часом так складно вирватися з безконечної суєти і дозволити собі побайдикувати. А ось італійці – майстри цієї справі. У них навіть спеціальний крилатий вислів є – Dolce Far Niente, що перекладається як «солодке байдикування».

У 1907 році американський художник Джон Сінгер Сарджент показав своє бачення італійського байдикування. Він намалював картину під назвою Dolce Far Niente, на якій зобразив людей, що лежать на траві поблизу альпійського струмка. На полотні кілька людей грають в шахи, інші спостерігають за процесом або просто відпочивають.

Dolce Far Niente
Dolce Far Niente. wikipedia.org

Італійський підхід до життя добре описано в фільмі «Їж, молись, кохай». Там є сцена, де Джулія Робертс з подругою сидить у перукарні в Римі і каже, що відчуває себе ніяково, адже протягом трьох тижнів тут вона встигла лише «дізнатися пару італійських слів і поїсти». Почувши це невдоволення, місцевий житель починає розповідати їй, в чому головні проблеми американського менталітету і чого саме їм потрібно повчитися в італійців.

«Американці не вміють радіти життю. Ви знаєтесь на розвагах, але не на задоволенні, – говорить він. – Хочете знати, в чому ваша проблема? Ви запрацювались, ви виснажені. З роботи – додому, всі вихідні проводите в піжамі перед телевізором. Ось італійці не такі. Побачивши рекламу «ти заслужив хороший відпочинок», він скаже: «Так, я знаю, тому я влаштую собі перерву опівдні, поїду додому до дружини і бігом до неї у ліжко».

Dolce Far Niente для італійців – це особливий вид «часу», коли вони зовсім нічого не роблять

Не дивляться телевізор, не читають, не сплять – вони просто спостерігають за життям навколо в компанії горнятка кави або келиха вина. Це не неробство в прямому сенсі цього слова – це їх особистий час, аби «підзарядитися».

Ось кілька лайфхаків, якщо теж хочете пізнати «солодке байдикування»:

1

Робіть паузи. У розпал робочого дня, коли мозок «закипає», а пошта скоро вибухне від кількості листів, просто зупиніться. Вийдіть на вулицю, купіть собі морозива та проведіть 10-15 хвилин на самоті.

2

Вимкніть телефон. Як тільки ви вирішили присвятити час байдикуванню, обов’язково «знешкодьте» ваші гаджети. Вони у будь-яку хвилину можуть усе зіпсувати.

3

Виходьте на свіже повітря. Суть «солодкого байдикування» полягає в тому, щоб роззирнутися навколо, помилуватися природою і людьми, тому сидіти в квартирі або офісі – табу.

 

Читайте також: 5 рецептів щасливого життя з «маленької книги хюґе» 

Поділитися: