Сьогодні Uber отримає $ 1 млрд інвестицій і надію на IPO

117
wired.com
Акціонери змінюють принципи корпоративного управління, щоб відновити ділову репутацію гіганта світового ринку таксі

Сьогодні, 3 жовтня, рада директорів Uber має змінити склад правління і позитивно проголосувати за глобальною угодою з SoftBank Group Corp.

З ради директорів потрібно виключити двох, яких в п’ятницю одноосібно призначив екс-гендиректор Тревіс Каланік. Нагадаємо, це одна з ключових умов угоди з японською банківською групою.

Каланік в п’ятницю раптово ввів до ради колишнього главу інвестиційного банку Merrill Lynch Джона Тейна і екс-директора компанії Xerox Урсулу Бернс. Нинішній гендиректор Uber Дара Хосровшахі в офіційному листі дипломатично висловив «високе розчарування» цими «вкрай незвичайними» діями.

Попередні серії драми у світі великих корпорацій

Тепер тільки від ради директорів залежить вибір: чи отримає таксі-гігант майже $10 млрд японських інвестицій і зміцнить репутацію, що похитнулася – або компанії доведеться розраховувати виключно на власні сили і фінанси.

Цього року Uber завдяки Каланіку зіткнувся з численними судовими позовами, урядовими розслідуваннями, звинуваченнями в сексуальній дискримінації від преси і співробітників і в порушенні трудового законодавства – від муніципалітетів Нью-Йорка, Лондона і влади канадської провінції Квебек.

Якщо угода з SoftBank відбудеться, у Uber відкриється хороша перспектива зміцнити репутацію в бізнес-світі і офіційно розпочати підготовку до виходу на IPO в найближчі два роки.

 

wccftech.com

Акціонери компанії на чолі з Benchmark, власником найбільшого пакета, вважають, що одним з головних перешкод до стабільного розвитку є саме Тревіс Каланік і його занадто широкі повноваження.

І єдиний вихід – усунути його і від оперативного управління, і від розпорядження голосами.

«Зрозуміло, що за допомогою подібної політики не побудуєш оптимальної моделі корпоративного управління, – коментує Кен Берч, виконавчий директор Ради інституціональних інвесторів. – Однак акціонери шукають рішення дуже специфічної проблеми – надмірної влади колишнього глави компанії, який використовує увесь вплив, щоб послабити свого наступника. В якійсь мірі я їх розумію».

Інвестбанкіри з Goldman Sachs розробили для Uber нову методику корпоративного управління – одна акція/один голос. Вона істотно уріже вплив як Каланіка, так і компанії Benchmark, яка, власне, і просуває нововведення. У той же час, Дара Хосровшахі як глава правління тепер може призначати трьох членів правління.

У Каланіка заберуть два з трьох крісел в правлінні – одне для представника SoftBank як потенційного покупця, інше, за погодженням з Хосровшахі, займе незалежний директор з топ-100 списку Fortune.

 

За матеріалами Bloomberg
Поділитися: