SoftBank запропонував купити акції Uber на 30% дешевше від їхньої ринкової вартості

132
assets.bwbx.io
Скандали з акціонерами та заборона на діяльність не сприяють капіталізації бізнесу

Інвестиційний консорціум на чолі з японською групою SoftBank запропонував викупити частку в Uber Technologies Inc. зі значною знижкою до нинішньої ринкової вартості компанії в $69 млрд. Проте, сума залишається найбільшою в історії інвестицією в приватну компанію.

SoftBank та його партнери – інвестиційні компанії Dragoneer Investment Group та General Atlantic – оцінили пакет акцій в $6 млрд. Це відповідає сумі $48 млрд за всю компанію, тобто на 30% нижче, ніж ринкова вартість компанії після недавнього раунду фінансування.

Етап вторинного викупу акцій у акціонерів маэ стартувати у вівторок, 28 листопада. Процес скупки триватиме близько 20 робочих днів. Інвестори розраховують отримати близько 14% акцій компанії.

SoftBank запропонував ціну в $33 за акцію, і з великою ймовірністю багато акціонерів з нею погодяться. Для них наразі це єдиний спосіб капіталізувати власну частку в Uber до первинного публічного розміщення, яке може відбутися не раніше 2019 року.

Новина про зниження ціни вплинула на фондовий ринок: у вівторок курс акцій Uber на Токійській біржі впав майже на 1%.

«SoftBank явно розраховує, що у нього вийде змусити акціонерів розлучитися зі своїми акціями приблизно на $50 млрд. Це погані новини для компанії, але в 2017-му все сприяло зниженню вартості», – говорить аналітик New Street Research Кірк Бодрі.

Дійсно, 2017-й став найгіршим в історії Uber: скандали, судові позови, заборони на діяльність в Лондоні і Ізраїлі, звільнення засновника та голови компанії Тревіса Каланіка, новина про витік особистих даних 57 млн ​​клієнтів і водіїв.

Тому нинішній генеральний директор компанії Дара Хосровшахі готовий на все заради залучення потужного інвестора і нового союзника, нагадує Bloomberg.
Аналітики вважають, що частина акціонерів не погодиться з пропозицією Softbank. В такому випадку японському банку доведеться підняти ціну або відмовитися від угоди.

Фінансисти вважають, що інвестиційна політика Softbank гальмує розвиток відкритого ринку акцій стартапів.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: