Softbank реалізує в Аравійській пустелі найбільший у світі «сонячний» мегапроект

151
en.thmnia.com
До 2030-го в Саудівській Аравії з'являться об'єкти сонячної енергетики загальною потужністю 200 ГВт

Японський конгломерат Softbank Group домовився з Саудівською Аравією про реалізацію найбільшого в світі проекту в сфері сонячної енергетики вартістю $200 млрд.

Відповідну угоду в Нью-Йорку підписали гендиректор Softbank Масаесі Сон і наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман.

Проектна потужність об’єктів, які будуть побудовані в Аравійській пустелі, становить 200 ГВт. Це щонайменше в 100 разів більше, ніж в будь-якому з існуючих або анонсованих проектів у сфері сонячної енергетики.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

За словами Масайосі Сона, проект у Саудівській Аравії передбачає як будівництво сонячних електростанцій, так і виробництво панелей і спеціального устаткування.

Він заощадить арабському королівству $40 млрд, а також створить 100 тис. робочих місць. Сторони планують реалізувати проект до 2030 року.

З 2016-му сукупна потужність виробництва електроенергії в Саудівській Аравії становила 77 ГВт. Дві третини електроенергії королівству забезпечує природний газ, іншу частину – нафту.

За даними Bloomberg New Energy Finance, з 2000-го обсяг споживання електроенергії в Саудівській Аравії щорічно зростає на 9%.

Як ми писали раніше, Apple і Amazon готуються запустити бізнес в Саудівській Аравії.

А «сонячний» бізнес Ілона Маска не розвивається.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: