SoftBank планує IPO свого мобільного підрозділу

138
www.japantimes.co.jp
Японський телеком-гігант розраховує залучити $18 млрд інвестицій

Японська телекомунікаційна корпорація SoftBank Group розглядає варіант з виведенням на біржу свого мобільного підрозділу, повідомляє японське видання Nikkei.

Очікується, що в результаті первинного публічного розміщення (IPO) акцій своєї «дочки» телеком-гігант залучить близько 2 трлн ієн ($18 млрд) інвестицій.

Успішніше IPO серед японських компаній проводила лише Nippon Telegraph and Telephone, яка в 1987 році залучила 2,2 трлн ієн ($19,8 млрд).

При цьому SoftBank Group планує продати інвесторам лише 30% акцій свого мобільного підрозділу.

Інвестиції SoftBank’а гальмують розвиток відкритого ринку акцій стартапів

Передбачається, що японська корпорація проведе IPO вже в поточному році на Лондонській або Токійській фондовій біржі.

На сьогодні SoftBank Group входить до трійки найбільших мобільних операторів Японії, поступаючись NTT Docomo і KDDI. Тільки в квітні-вересні 2017 року виручка мобільного бізнесу корпорації склала 400 млрд ієн ($3,6 млрд).

SoftBank Group в понеділок, 15 січня, заявив, що розглядає варіант з виходом на біржу, але остаточне рішення з цього приводу ще не прийнято.

Як ми писали раніше, 29 грудня голова ради директорів Uber Дара Хосровшахі офіційно підтвердив, що акціонери та інвестори компанії погодилися продати свої частки японській банківській групі SoftBank.

У жовтні 2017 індійська компанія HL Ola, основний конкурент Uber на місцевому ринку, залучила $1,1 млрд від інвесторів на чолі з китайським телеком-холдингом Tencent і японською SoftBank Group.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: