Популярність соціальних мереж з кожним днем зростає в геометричній прогресії, а якість контенту, навпаки, знижується. У спробі зачепити увагу користувачів, Facebook, YouTube, Twitter та інші гіганти індустрії роблять акцент на постах із сильним емоційним посилом, що викликає інтерес.
Важливо знати: як YouTube, Facebook і Snapchat керують нашою увагою
За даними порталу Statista, у липні 2015 року користувачі YouTube щохвилини завантажували близько 400 годин відео. Сьогодні цей показник досяг позначки в 600-700 годин. Алгоритм «годує» користувачів провокаційною інформацією, часто ігноруючи її потенційний зв’язок з екстремізмом, тероризмом, насильством та іншими гострими соціальними проблемами.
«Facebook і Google перетворилися на монополії, ставши перешкодою для інновацій. Вони створили масу проблем, які ми тільки починаємо усвідомлювати», – зазначив минулого тижня американський мільярдер Джордж Сорос на Всесвітньому економічному форумі – 2018 у швейцарському Давосі.
Британський прем’єр-міністр Тереза Мей там само, в Давосі, прямо звинуватила соцмережі в пособництві терористам, торговцям людьми, поширенню ідей екстремістів і прихильників насильства над дітьми.
Щоб мінімізувати неприпустимий контент у соціальних мережах, необхідно посилити нормативне регулювання в цій сфері, переконані автори ресурсу TechCrunch. Законодавчі органи багатьох країн вже обговорюють можливість запровадження так званої звітності роботи алгоритму, який аналізує пости користувачів.
Корпорація Google оголосила про збільшення чисельності співробітників – контролерів контенту до 10 тис. осіб. Рік тому глава Facebook Марк Цукерберг пообіцяв прискорити розробку системи штучного інтелекту, яка зможе якісно і швидко аналізувати контент соцмережі.
Але чи здатний «хороший» штучний інтелект протистояти «поганому»? TechCrunch сумнівається – адже користувачі хочуть отримати від корпорацій не черговий алгоритм, а більше людяності.
Нагадаємо, що Facebook залишить у стрічці новини тільки з достовірних джерел.
Також Facebook купив компанію, яка спеціалізується на перевірці ID.