Соціальні мережі просувають провокаційні пости

178
techcrunch.com
Законодавче регулювання контенту посилюватиметься, впевнений TechСrunch

Популярність соціальних мереж з кожним днем ​​зростає в геометричній прогресії, а якість контенту, навпаки, знижується. У спробі зачепити увагу користувачів, Facebook, YouTube, Twitter та інші гіганти індустрії роблять акцент на постах із сильним емоційним посилом, що викликає інтерес.

Важливо знати: як YouTube, Facebook і Snapchat керують нашою увагою

За даними порталу Statista, у липні 2015 року користувачі YouTube щохвилини завантажували близько 400 годин відео. Сьогодні цей показник досяг позначки в 600-700 годин. Алгоритм «годує» користувачів провокаційною інформацією, часто ігноруючи її потенційний зв’язок з екстремізмом, тероризмом, насильством та іншими гострими соціальними проблемами.

«Facebook і Google перетворилися на монополії, ставши перешкодою для інновацій. Вони створили масу проблем, які ми тільки починаємо усвідомлювати», – зазначив минулого тижня американський мільярдер Джордж Сорос на Всесвітньому економічному форумі – 2018 у швейцарському Давосі.

Британський прем’єр-міністр Тереза ​​Мей там само, в Давосі, прямо звинуватила соцмережі в пособництві терористам, торговцям людьми, поширенню ідей екстремістів і прихильників насильства над дітьми.

Щоб мінімізувати неприпустимий контент у соціальних мережах, необхідно посилити нормативне регулювання в цій сфері, переконані автори ресурсу TechCrunch. Законодавчі органи багатьох країн вже обговорюють можливість запровадження так званої звітності роботи алгоритму, який аналізує пости користувачів.

Корпорація Google оголосила про збільшення чисельності співробітників – контролерів контенту до 10 тис. осіб. Рік тому глава Facebook Марк Цукерберг пообіцяв прискорити розробку системи штучного інтелекту, яка зможе якісно і швидко аналізувати контент соцмережі.

Але чи здатний «хороший» штучний інтелект протистояти «поганому»? TechCrunch сумнівається – адже користувачі хочуть отримати від корпорацій не черговий алгоритм, а більше людяності.

Нагадаємо, що Facebook залишить у стрічці новини тільки з достовірних джерел.

Також Facebook купив компанію, яка спеціалізується на перевірці ID.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: