Смерть єдинорога: 8 стартапів, які припинили існування у цьому році

137
Shutterstock
На кожну процвітаючу «компанію-єдинорога» припадає безліч тих, чий бізнес закінчився невдачею

Підводячи підсумки року, що минає, згадаємо 8 стартапів, для яких 2017-й став останнім. Загальна сума інвестицій, що були залучені цими компаніями, склала $ 1,7 млрд, але сьогодні інвестори відмовилися навіть від ідеї продажу цих бізнесів.

Платформа для продажу старих автомобілів Beepi

Період існування: 2013 – лютий 2017

Обсяг залучених інвестицій: $150 млн

Максимальна капіталізація: $560 млн

businessinsider.com

Компанія Beepi, що закрилася в лютому, купувала старі автомобілі у приватних осіб, яких залучала через інтернет. Спеціаліст Beepi виїжджав до клієнта, робив оцінку машини і укладав з ним угоду. Згодом компанія продавала авто через свій веб-сайт і займалася їх доставкою по всій території США. Зручний для клієнтів сервіс на практиці виявився нерентабельним, значна частина автомобілів залишалася непроданою, заморожуючи оборотні кошти. Можливість придбання стартапа розглядали дилери старих авто Fair.com і DGDG, проте переговори не увінчалися успіхом. Зрештою, у Beepi просто закінчилися кошти.


Пошукової сервіс для додатків Quixey

Період існування: 2009 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $133 млн

Максимальна капіталізація: $600 млн

businessinsider.com

Quixey здійснював пошук застосунків та програм з необхідними функціями по категорії або за ключовим  словом опису, а згодом – також орієнтуючись на внутрішній контент програм. Однак компанія так і не змогла вийти на стабільний рівень доходу, і незважаючи на зміну керуючого директора в 2016 році, в кінці лютого 2017 звільнила більшу частину співробітників і зрештою припинила існування.


Анонімний месенджер Yik Yak

Період існування: 2013 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $73 млн

Максимальна капіталізація: $400 млн

businessinsider.com

Додаток-месенджер Yik Yak, користувачі якого могли зберігати анонімність, швидко набув популярності серед американських студентів, проте незабаром опинився в центрі кількох скандалів, пов’язаних з образами особистості. Компанія боролася за утримання користувачів на своїй платформі, але безуспішно. 28 квітня Yik Yak оголосила про закриття, а буквально за кілька днів до цього команду розробників «перекупив» платіжний сервіс Square за $3 млн.


Служба доставки їжі Maple

Період існування: 2014 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $29 млн

Максимальна капіталізація: $115 млн

businessinsider.com

Нью-Йоркська мережа Maple, яка належала рестораторові Девіду Чану, фокусувалася на якості служби доставки. Спеціальне програмне забезпечення допомагало боротися зі стандартними для ресторанної галузі проблемами: невірною комплектацією замовленння і затримками. Ціна страв була доступною – в межах $12-15 – і вже включала чайові та вартість доставки. Кожен клієнт отримував вишуканий десерт у подарунок від віртуального ресторану.

8 травня 2017 року компанія закрилася, а частина команди перейшла в крупнішу британську службу доставки їжі Deliveroo.


Доставка їжі Sprig

Період існування: 2013 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $57 млн

Максимальна капіталізація: $110 млн

businessinsider.com

Ще один гравець ринку доставки готової їжі — Sprig — пропонував продукцію місцевого виробництва та гарантував доставку замовлення протягом 15 хвилин. Врешті-решт бізнес-модель компанії програла конкурентам з меншими накладними витратами.


Система оцінки якості сну та «розумний» будильник Sence від компанії Hello

Період існування: 2012 – 2017.

Обсяг залучених інвестицій: $40 млн

Максимальна капіталізація: $300 млн

businessinsider.com

«Розумний» датчик, призначений для контролю сну, кріпився до подушки, протягом ночі збирав необхідні дані та передавав їх на смартфони. Вранці користувач мав можливість переглянути на часовій шкалі, які фактори впливали на його сон, щоб надалі усунути подразники. Пристрій надійшов у продаж, але так і не набув достатньої популярності.


Фітнес-браслет Jawbone

Період існування: 1997 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $1 млрд

Максимальна капіталізація: $3 млрд

businessinsider.com

Піонер в сегменті фітнес-трекерів і довгожитель серед стартапів компанія Jawbone в липні 2017 розпочала процедуру ліквідації, а її засновник та генеральний директор Хусейн Рахман вже запустив новий проект під назвою Jawbone Health Hub в сфері апаратного та програмного забезпечення для охорони здоров’я.


Високотехнологічна соковижималка Juicero

Період існування: 2013 – 2017

Обсяг залучених інвестицій: $118,5 млн

Максимальна капіталізація: $270 млн

businessinsider.com

Ідея компанії Juicero була проста і зрозуміла всім прихильникам здорового способу життя: нарізані овочі та фрукти фасуються в спеціальні пакети, а високотехнологічна соковижималка перетворює їх на свіжий сік. Ніякої метушні з нарізкою фруктів і подальшим миттям самого девайса. Перша версія пристрою з’явилася після 3 років розробок і, незважаючи на високу ціну – $700 (згодом знижену до $ 400) – соковижималки продавались. Але незабаром покупці виявили, що сік з пакетів легко і швидко витискається вручну. Інвестори відмовилися від подальшої підтримки проекту, і компанія так і не вийшла з фінансової кризи.


Сервіс для геймерів Raptr

Період існування: 2008 – 2017.

Обсяг залучених інвестицій: $44 млн

Максимальна капіталізація: $170 млн

businessinsider.com

Багатофункціональна програма від компанії AMD майже десятиріччя була своєрідною соціальною мережею для геймерів, дозволяючи публікувати власні результати, стежити за активністю друзів, оптимізувати ігри та вести відеозапис. Згодом все більша кількість компаній почали пропонувати подібні сервіси, тож боротися з конкуренцією стало складніше. Доля компанії була вирішена в 2016-му після припинення співпраці з AMD.

Вам також буде цікаво: «Як зібрати $50 млн на розробку «ульотних» навушників Here One і прогоріти»

 

За матеріалами: Businessinsider
Поділитися: