Смартфони замість паспортів: Mobile ID приходить на зміну електронному підпису

209
K.Fund Media
Чому не лише оптимістам і любителям інтернету 4G варто замислитися про нову SIM-картку

З кінця грудня український мобільний оператор «Київстар» запустив тестовий період для нової послуги – Mobile ID, тобто ідентифікації клієнта за допомогою мобільного телефону і нової захищеної SIM-картки.

Про тонкощі підключення до послуги мобільної ідентифікації K.Fund Media розповів директор департаменту по роботі з державними підприємствами компанії «Київстар Україна» Костянтин Вечір.

Mobile ID – це послуга, яка дає змогу за допомогою мобільного телефону ідентифікувати клієнта і використовувати його електронно-цифровий підпис для доступу до електронних послуг і документообігу.

До 1 червня 2018 року (на етапі дослідної експлуатації) послуга доступна лише невеликій групі контрактних абонентів.

Після комерційного запуску сервіс буде відкрито для всіх абонентів компанії. Додамо, що в «Київстарі» планують розгорнути 4G і масовий Mobile ID одночасно.

Щоб користуватися Mobile ID, потрібні:
– звичайний мобільний телефон;
– спеціальна захищена SIM-картка.

Крім звичного телеком-функціоналу, така картка має модуль підвищеного захисту інформації при електронній ідентифікації користувача за допомогою Mobile ID, а також більше пам’яті, щоб зберігати кілька ключів для шифрування.

До речі, ці SIM-картки також дають змогу користуватися зв’язком 4G.

Як і де можна отримати нову «сімку» з функціоналом Mobile ID?

Достатньо прийти до магазину «Київстар», взявши із собою оригінал паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. Процедура реєстрації ключа електронного цифрового підпису триває 20-30 хвилин.

Поки Mobile ID можна користуватися для електронної ідентифікації та отримання послуг двох державних реєстрів:

Після комерційного запуску можна буде використовувати Mobile ID як електронно-цифровий підпис (ЕЦП).

Це дасть можливість:
1. Мати доступ до банківських електронних послуг і підтверджувати платежі;
2. Працювати з державними електронними реєстрами;
3. Входити на ресурси, де потрібна ідентифікація – медичні, освітні, страхові тощо;
4. Підписувати документи для ведення бізнесу і т.п.

За словами Костянтина Вечора, до 1 червня «Київстар» планує підключити ще мінімум 10 сервіс-провайдерів і близько 100 – до кінця 2018 року. Це будуть міськадміністраціі Києва, Львова, Дніпра, кілька великих банків і страхових компаній, можливо, великі агрохолдинги і медичні компанії.

Спектр використання Mobile ID досить широкий. Абоненти зможуть реєструватися для отримання електронних послуг не лише в державних структурах, а й у фінансових і страхових компаніях, установах освіти, медицини, онлайн-сервісах тощо.

Виникає питання, чи безпечно довіряти мобільному оператору свій ЕЦП, тобто ключ до бізнесу і фінансів? Раптом під час чергової кібератаки зловмисники або ображений працівник при звільненні скористаються цим ключем для крадіжки?

Костянтин Вечір. hub.kyivstar.ua

«Київстар» неухильно виконує вимоги законодавства щодо захисту мереж телекомунікацій від несанкціонованого доступу. У нашій компанії одна з найкращих систем захисту інформації. Крім цього, система Mobile ID проходить державну експертизу в сфері технічного та криптографічного захисту інформації», – наголошує Вечір.

Костянтин Вечір заспокоює: в оператора немає копії ЕЦП. При первинній реєстрації половина ключа на SIM-картці залишається в абонента, друга половина – в Центрі сертифікації Мін’юсту, який і видає ЕЦП.

У 2018 році кібератаки на великі інфраструктури будуть зростати – прогноз професіонала галузі

У компанії наразі не беруться точно прогнозувати, скільки абонентів вирішать підключитися до Mobile ID – це залежить насамперед від того, які послуги можна буде отримати. «Ми зараз працюємо над тим, щоб розкрити можливості Mobile ID державним службам, банкам, страховим компаніям, агрохолдингам та іншим – показати, наскільки зручно і легко можна надавати послуги населенню, маючи підключення до цього сервісу – швидко, надійно, безпечно, без черг і візитів громадян до офісів і відділень. Mobile ID – великий крок на шляху до цифровізації нашого суспільства», – додав Костянтин Вечір.

До речі, 31 січня, після першого тендера на частоти для зв’язку стандарту 4G, президент «Київстара» Петро Чернишов пообіцяв, що підключення до четвертого покоління почнеться «набагато швидше» травня-червня. Тим самим топ-менеджер оператора дав своїм абонентам додатковий стимул заздалегідь задуматися про заміну «сімки» в телефоні на сучасну – щоб потім не стояти в чергах із іншими бажаючими.

Поділитися: