Смартфони призводять до стресу і викликають порушення в роботі мозку

173
imgonline-com-ua-Resize-MQDOZPkJFLxvpsq-min
Сидячи у Facebook, можна заробити залежність від лайків і депресію

Надмірне використання смартфонів шкодить вашому здоров’ю – і це не просто рекламне попередження від Міністерства охорони здоров’я. Це висновок, якого дійшов новинний портал Business Insider, дослідивши вплив гаджетів на людський організм.

Кожен раз, отримуючи сповіщення на смартфон – від оновлень у соціальних мережах до нагадувань про важливі події, – організм «чує» загрозу для життя. З кожним несподіваним повідомленням до мозку надходить сигнал тривоги, запускаючи дію гормонів стресу: частішає серцебиття, дихати стає важче, підвищується потовиділення, напружуються м’язи. Організм готовий рятуватися від небезпеки, а не відповідати на повідомлення.

Примарна свобода: чому співробітники Google, Twitter і Facebook відмовляються від інтернету

Життя в такому ритмі змушує наш мозок постійно перебувати в стресовому стані через страх пропустити сповіщення, коментує лікар-ендокринолог Роберт Люстіг. У результаті префронтальная кора мозку, що виконує когнітивні функції, починає погано функціонувати або зовсім припиняє працювати.

«Людина починає робити дурні речі, через які може потрапити в неприємності», – зазначив Люстіг.

смартфон
cosmopolitan.abril.com.br

Смартфони мотивують нас до мультизадачности, хоча 97,5% всього людства не може робити кілька справ одночасно – винятком є лише обдаровані 2,5%.

Отримуючи сповіщення, ми відволікаємося від своїх поточних справ, швидко перемикаючись на нову задачу. За день можуть бути сотні таких «перерв», і кожен раз мозок витрачає енергію – до 40% продуктивного часу мозкової активності на день, уточнив Девід Мейер.

Разом зі зміною діяльності організм виробляє гормон стресу кортизол. Як наслідок, префронтальная кора мозку знижує активність, а в кров викидається гормон дофамін, що спричиняє звикання: організм починає вимагати більше «перерв».

89% студентів коледжів весь час здається, що у них вібрує телефон, а 86% американців постійно перевіряють свої акаунти, хоч це і абсолютно вимотує їх, сказано в дослідженні Business Insider.

При цьому часта перевірка того ж Facebook спричиняє у людей депресію. Отримуючи лайк, мозок відчуває короткочасне задоволення і вимагає ще. Аналогічна залежність виникає й у випадку з іншими інтернет-ресурсами.

Побороти згубний вплив смартфонів можна, запровадивши обмеження на користування ними, щоб дати мозку час відпочити, зазначає Люстіг.

Вимкни негайно: як позбутися залежності від смартфона.

Які публікації в соцмережах можуть коштувати роботи і як цього уникнути.

 

Джерело: Business Insider
Поділитися: