Смартфон – зло: 10 способів подолати залежність від смартфонів і соцмереж

734
www.pcmag.com
Позбавтеся повідомлень, приберіть подалі додатки і контролюйте витрачений час

У сучасному світі гаджетів легко «підхопити» залежність від смартфона, перемикаючись між додатками й соціальними мережами. PCMAG.com виділив 10 способів взяти цю хворобу під контроль.

Очищення мозку: 6 способів захиститися від надлишкової інформації

1

Скоротити кількість повідомлень

Непрочитані повідомлення в червоненькому кружечку додатку постійно ваблять прочитати. Не піддавайтеся! Змініть настройки повідомлень і залиште лише справді важливі, які приходять від живих людей.

2

Увімкніть відтінки сірого

Яскравий дисплей мотивує мозок включати смартфон, щоб знову насолодитися цим розмаїттям барв. Щоб менше тягнутися за гаджетом, переведіть екран в режим відтінків сірого. Функцію можна ввімкнути в настройках iOS і Android.

3

Заведіть нормальний будильник

Припиніть гортати додатки за годину до сну, а якщо робите це, то хоча б у нічному режимі (така функція, наприклад, є в iPhone). Віднесіть гаджет в іншу кімнату, щоб не мати спокуси погортати стрічку новин, якщо прокинетеся посеред ночі. А ще радимо купити нормальний будильник замість смартфона.

Заведіть нормальний будильник
www.pcmag.com

4

Соціальний етикет

Дотримуйтеся соціального етикету: не користуйтеся смартфонами під час бесіди або їжі. Також прибирайте гаджети подалі в присутності дітей, у яких поки що немає смартфонів.

5

Наведіть порядок на «робочому столі»

Об’єднайте всі соціальні мережі в одну папку і розмістіть аж унизу екрану, щоб не було спокуси залізти туди, коли, наприклад, просто хочете скористатися калькулятором. Виведіть на головний екран лише службові додатки на зразок камери, календаря, карт і заміток.

6

Запускайте додатки за запитом

Смартфони створені так, щоб власники користувалися ними інтуїтивно і навіть не помічали цього. Запускайте додатки свідомо за допомогою рядка пошуку.

7

Позбавтеся відволікаючих чинників

Є програми, які допомагають прибрати всі відволікаючі чинники, щоб зосередиться на головному. Наприклад, додатки для медитації Calm і Headspace знімають стрес, а Freedom блокує додатки протягом обраного проміжку часу. Із Forest можна виростити цифрове дерево з маленького насіннячка, якщо утримуватися від використання гаджета.

додаток для медитації Headspace
www.brit.co

Спеціальні розширення дають змогу використовувати сайти більш цілеспрямовано. Наприклад, News Feed Eradicator для Facebook розмиває повідомлення для тих, хто використовує соцмережу лише для повідомлень про події й у групах, а Facebook Demetricator приховує кількість лайків.

8

Контролюйте витрачений час

Moment для iOS і RescueTime для Mac і Windows надають можливість визначити час, витрачений на додатки, соціальні медіа та пристрої. Thrive має панель управління додатками, щоб контролювати і визначити мету використання програми.

9

Обмежуйте час

Обмежуйте сеанси відвідування соціальних мереж. Поставте таймер або використовуйте гаджет поруч із годинником, щоб точно знати, скільки ви витратили часу.

10

Видаліть додатки

Якщо всі попередні варіанти не допомогли, то просто видаліть додатки. У крайньому разі, ви зможете перевірити соцмережі у версії для ПК.

Смартфони призводять до стресу і спричиняють порушення в роботі мозку.

Вимкни негайно: як позбутися залежності від смартфона.

Поділитися: