Смак дитинства: як Федір Дроздовський заробляє на донатах

460
K.Fund Media
Пончики підприємець продає в Україні, США та Європі

Підприємець Федір Дроздовський зустрічає в кабінеті, заходячи до якого одразу звертаєш увагу на дві картини. На одній із них зображено піонера з похнюпленою головою й осудливі погляди людей: «Який діджитал? Йди на завод».

Символічно, що саме тепер співвласник компанії «Світ Донатс», що спеціалізується на виробництві донатів, маффінів і берлінерів, всерйоз розмірковує над будівництвом заводу в Києві. Хоча три роки тому думки були лише про те, як зберегти бізнес і чим погашати збитки.

Про те, як вдалося змістити фокус з роздрібу на HoReCa, на яких умовах йдуть переговори зі світовими торговельними мережами і чому йому потрібен завод, Федір розповів K.Fund Media.

Як банкір став продавати прикраси…

Свій перший бізнес – виробництво ювелірних виробів – банківський службовець Дроздовський створив з партнером 2008 року. Це був період, коли наскочила фінансова криза і робота в банку не обіцяла особливих перспектив.

Як створити дорогий бренд, припустившись усіх помилок бізнесмена-початківця

«Хлопці, які займалися ювелірними прикрасами, приходили до нас за позиками. Нам було цікаво, яку маржу має мати бізнес, щоб погашати такі великі відсотки. Заглибилися в це питання, дізналися обсяг ринку України і СНД, тренди. На той момент великий попит спостерігався на золото і срібло з боку Казахстану, була хороша кон’юнктура ринку», – розповідає підприємець.

«Ювелірка» працює і по сьогоднішній день – партнер став керуючим, а Дроздовський сконцентрував зусилля на розвитку нового бізнесу.

А потім виробляти пончики

Ідею виробництва донатів бізнесмен запозичив у США в американській мережі кав’ярень Dunkin’ Donuts.

«Там цілий культ! Деяких дітей називали Donut, пам’ятники ставили, фестивалі проходили», – посміхається Дроздовський.

K.Fund Media

У 2011 році він витратив в $100 тис. на оренду приміщення під цех, купівлю обладнання, найм персоналу. Перша торгова точка відкрилася на Майдані Незалежності.

У день продавали тисячу донатів, а сама точка приносила майже $10 тис. чистого прибутку на місяць.
Дроздовський перебував у ейфорії й активно взявся за розширення виробництва і збуту.

У Києві підприємець відкривав фірмові торгові точки, а регіони освоював переважно за рахунок продажу франшизи

За два роки його мережа нараховувала 75 торговельних точок, з яких 47 відкрилися по франшизі в Харкові, Житомирі, Кременчуці, Луцьку, Маріуполі, Рівному, Ужгороді та дві в Мінську.

«Наша команда виїжджала в міста, проводила аналіз, підказувала, яке місце піде, а яке – ні. Маючи досвід побудови своєї мережі, ми розуміли, що спрацює. Надавали весь дизайн-проект і основний продукт – це наш якір, завдяки якому могли управляти відносинами», – розповідає бізнесмен.

Зміщення фокусу

Революція 2014 року змусила Дроздовського похвилюватися.

«Майже всі наші точки було зруйновано – ми їх спішно закривали, але не врятувалися. У нас після цього залишилося лише 11 фірмових точок», – згадує бізнесмен.

Саме тоді підприємець вирішив сконцентруватися на співробітництві з торговими мережами. Також виділили окремий напрямок – дистрибуція донатів і маффінів в Європі.

K.Fund Media

«Наша продукція є в Польщі, Румунії, Греції, Болгарії, Ізраїлі, Білорусії і США. Поки робимо перші кроки. Це продажі дистриб’юторам, а хочеться продавати напряму у великі мережі», – ділиться планами бізнесмен.

Але поки компанії бракує потужностей. Саме через це не підписали контракт з великою американською мережею.

«Ми могли підписати в березні контракт поставки продукції на різдвяні свята в США. Відвантаження необхідно робити в жовтні, листопаді і частково в грудні. Але їм треба 180 контейнерів, а ми на своїх виробничих потужностях можемо робити контейнер на місяць», – зізнається Дроздовський.

В майбутньому він планує будівництво заводу з виробництва різноманітної випічки, її заморожування, і подальший продаж до різних країн.

 

Вам буде цікаво: 9 принципів засновника IKEA Інгвара Кампрада 

Поділитися: