Смачна справа: як Поліна Шафар своїми макаронз завоювала Київ

198
K.Fund Media
Саке Lab розширює географію продажів

Точність важлива. Білки збиваються за певної температури. Цукровий сироп не можна підігрівати вище 119°. Складніше підібрати товщину струменя під час з’єднання сиропу та збитих білків.

Це не всі секрети виготовлення одного з найвишуканіших десертів – макарон. Але Поліну Шафар, тоді ще Кагальняк, труднощі не злякали. Після кількох спроб вдалося в домашніх умовах спекти ідеальні тістечка. На радощах дівчина розмістила світлини з їхніми зображеннями в Instagram. Друзі побачили фотографії та попросили Поліну спекти макарон для якогось свята. У такий спосіб Саке Lab отримав перші замовлення.

Перші кроки

За кілька років, у травні 2016 року кондитерська вже змінила затісне приміщення на Еспланадній на більш просторе на вулиці Січових Стрільців. Кілька сходин униз, до невеличкого підвалу – і потрапляєш до вітальні  Саке Lab.

K.Fund Media

В інтер’єрі мінімум деталей. З меблів – антикварний диванчик та крісло кольору міцного чаю. У куті – холодильна шафа з коробками вже готових до продажу солодощів.

Одну зі стін прикрашає велобайк із «татуюванням» на рамі, другий велосипед, менший, молочно-блакитного кольору, охороняє вхід до приміщення. На одній зі стін висять світлини із зображеннями кращих тортів та публічних людей, які відвідували кондитерську.

Починала ж Поліна вдома. Після перших успіхів вона прагнула займатися кондитерською справою на серйознішому рівні. Батько періодично підштовхував доньку: «Ну ж бо, ти зможеш!».

За словами Поліни, спеціально кондитерській справі вона не навчалася. Відвідала кілька майстер-класів французьких кондитерів, але зробити наступний крок самостійно дівчина боялася.

Родинна справа

Ситуація змінилася після зустрічі з майбутнім чоловіком Денисом Шафаром, з яким Поліна познайомилася в тому ж Instagram.

«Ми жили поруч, буквально через дорогу, було видно вікна одне одного. Потім якось розвіртуалізувалися, почали спілкуватися ближче. Ніколи не думала, що зустріну чоловіка в соцмережах! Але так сталося — любов до кулінарії  зокрема, нас і звела», — згадує вона.

K.Fund Media

Перше приміщення подружжя орендувало у травні 2015 року. Частина обладнання вже була. Докупили тільки професійну духовку, планетарний міксер, холодильник та ще деякий дрібний інвентар. Початок діяльності коштував $15 тис.

«Довелося продати мою квартиру в Харкові. Такі дрібниці як десятки килимків для макарон, кільця зі сталі, що не іржавіє, кілька деків, тисячні наклади упаковки для макарон – все це, якщо підсумувати, перетворюється навіть не на сотні доларів, а на тисячі. Ось придбали ще один конвектомат, планетарні міксери тощо», – розповідає Денис Шафар.

Зараз у кондитерській працює команда з шести працівників. Родина Шафар – керівники. Є ще менеджер та три кондитери. Але робочих рук у Саке Lab не вистачає.

Ціна питання

«Коли я відкрила для себе цей десерт вперше 2013 року, люди ще зовсім не знали, що таке макарон», – говорить Поліна Шафар.

Доводилося часто розповідати та аргументувати, чим обґрунтована така ціна десерту. У Саке Lab усі постачальники – українські компанії, з них половина імпортери, друга половина – виробники власної продукції. Через стрибки валютних курсів ціни змінюються.

K.Fund Media

«Часто постачальники влаштовують нам сюрпризи. Кожне постачання раз на тиждень за новими цінами. Якщо купувати ті ж яйця, вони можуть коштувати 14 грн, а наступного дня привозять їх вже за ціною 21 грн за десяток. Але, на відміну від них, ми не переглядаємо свої ціни настільки часто»,  нарікає Денис Шафар. За рік один макарон подорожчав на 5 грн – до 25 грн.

Розширити географію продажів

Про розширення асортименту молоді підприємці поки що не думали. Формат міні-крамниці не дозволяє: виконувати на замовлення одразу кілька видів продукції доволі складно та потребує багато часу. До того ж, термін придатності макарон та будь-яких кремових виробів за держстандартами – 72 години з моменту виготовлення.

Продукції для задоволення попиту часто не вистачає, але якщо залишаються нерозпроданими набори тістечок, їх знімають з продажу

З лютого Cake Lab почали працювати з кількома закладами, концепція яких їм імпонує: BIMBO кава & more, ДУША cocktail — espresso bar  и КАМБЕК everyday cafe.

У планах розширити географію продажів. Денис Шафар розповідає, що зараз всі ресурси спрямовані на вивчення HoReCa – постачання своєї продукції до готелів, ресторанів та кав’ярень.

Поділитися: