Слідкуйте за руками: жести для успішної презентації

1228
K.Fund Media
Які жести допоможуть вам виглядати впевнено та як навчитися красномовству

Під час виступу є вкрай важливою мова тіла. Вона може допомогти, а може й зіпсувати враження від спікера.

Кася Везовскі, засновниця Центру вивчення мови жестів (Center for Body Language), одного разу на змаганнях для стартапів у Відні намагалася передбачити, хто із виступаючих виграє битву за інвестора. Вона оцінювала жести та міміку суддів, що спостерігали за учасниками, при цьому не звертаючи особливої уваги на концепції та ідеї стартапів.
Визначити лідерів змагання виявилося просто.

serrapiera.es

«Ми спрогнозували переможця перш, ніж було оголошено рішення. І, як виявилося, ми зіпсували сюрприз», – каже Везовскі. Мова жестів та міміка суддів були достатньо красномовними, аби безпомилково відгадати переможця.

Двома роками пізніше на тому ж заході команда Везовскі оцінювала уже конкурсантів. І завдання дещо змінилося: тепер не треба було вгадувати переможця, а проаналізувати невербальну комунікацію, яка в результаті привела до успіху чи провалу виступаючих.

Спікери отримували бали від 0 до 15 за кожен сигнал, який додавав впевненості їх виступові, була то посмішка чи візуальний контакт. Якщо сигнали тіла були негативними – нервові переміщення сценою, блукаючий погляд – виступаючий втрачав бали.

Виявилося, що конкурсанти, які отримали більше 8 балів, були найкраще оцінені і суддями. Це дозволило Везовскі зробити висновок про те, що від позитивної невербальної комунікації безпосередньо залежить враження, яке справляє виступаючий.

6 жестів, які допоможуть вам виглядати впевнено на презентації

Говорити, аби переконувати

І все ж невербальна комунікація без потужних емоцій, смішних історій та цікавої ідеї вашого виступу не врятує.

Опановувати мистецтво красномовства тепер можна завдяки курсам від провідних університетів світу. Наприклад, можна прослухати «Публічний виступ», п’ятитижневий курс, доступний на освітній платформі Сoursera. Лекції читає Метт МакГерріті – професор Вашингтонського університету, спеціаліст в галузі класичної риторики та комунікативної педагогіки. Вашингтонський університет пропонує також курс «Говорити, аби переконувати».
Так само під час виступу неабияку роль грає голос. Курс «Говорити, аби розважати».

Бізнесмен, куратор конференції TED Кріс Андерсон дає поради спікерам у своїй книзі «Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів», та розповідає про те, що треба і чого не треба робити, як жарти допомагають привернути аудиторію, як використовувати відео, як швидко вивчити текст напам’ять та як правильно підібрати гардероб.

Про те, як підготувати промову, котру запам’ятають усі, читайте в матеріалі «Встигнути за 18 хвилин».

 

За матеріалами HBR
Поділитися: