Слідами США: Австралія заборонила 5G-обладнання від Huawei та ZTE

443
K.Fund Media
Уряд країни теж бачить загрозу національній безпеці в китайських технологіях

Уряд Австралії заборонив використовувати 5G-обладнання від китайських телеком-гігантів Huawei та ZTE для будівництва національної мережі через загрозу безпеці держави, повідомив TechCrunch.

Раніше влада Австралії видала правила безпеки для постачальників обладнання мережі 5G, яку планують розгорнути в країні вже до кінця року.

Huawei готовий побудувати мобільні мережі 5G в усьому світі

У документі прямо не згадуються Huawei, ZTE або Китай, але, на думку влади, «втручання операторів, які діють за вказівкою уряду, суперечить законодавству Австралії». Такі телеком-оператори не зможуть захистити 5G мережу від «несанкціонованого доступу або втручання», сказано в правилах.

Уряд Австралії вказує на відмінності в роботі мереж 5G і попереднього покоління, які загрожують національній безпеці. Два покоління по-різному пов’язують загальну мережу, де зосереджено більшість важливих функцій на зразок управління доступом і маршрутизації даних, і радіозв’язок, яка з’єднує всі гаджети з ядром.

«Нова технологія дає змогу обійти традиційні засоби безпеки, що може вплинути на цілісність і доступність мережі, а також конфіденційність даних клієнтів», – переконані в уряді.

Сам Huawei запевнив у своєму Twitter, що не працює на китайські спецслужби.

Голова підрозділу Huawei в Австралії Джон Лорд ще в червні заявив, що заборона зашкодить місцевому бізнесу і клієнтам та призведе до зростання цін і заборони технології.

Нагадаємо, що на початку року члени Конгресу США запідозрили Huawei в шпигунстві на користь спецслужб Китаю, тому закликали другого найбільшого мобільного оператора AT&T припинити співпрацю з китайським виробником.

У результаті США вирішили побудувати власну мобільну мережу 5G для захисту від китайських шпигунів.

Поділитися: