Слабакам тут не місце: 3 відео про те, як повірити в себе

159
ted.com
У добірці коротких відеолекцій від освітньої платформи TED – про прості хитрощі, які допоможуть знайти упевненість в собі

Чого можуть навчити невдачі «мами Гаррі Поттера» Джоан Роулінг, чому варто слухати запальну музику, і як недоліки приводять нас до успіху

Дорогу простакам

Як зацикленість на своїх розумових здібностях і зовнішності може призвести до конфузу? Чи може почуття власної гідності стати причиною невпевненості в собі? Автор відео Олександра Парзен запевняє, що через надмірну самозакоханість ми боїмося ситуацій, в яких можемо виглядати смішно.

Уникнути цього просто – достатньо усвідомити, що всі люди роблять помилки, і це нормально. Безголовий вчинок – безцінний досвід, а не привід закриватися в собі. Автор наводить як приклад позицію данського філософа Еразма та нідерландського художника Пітера Брейгеля, які вважали, що впевненість в собі можна досягти, якщо бути щирим із самим собою.

Збагніть, що всі люди помиляються, і ви – не виняток. І нічого страшного в цьому немає.


Прокачуємо талант і танцюємо

Впевненість в собі закладена в генах, переконані вчені. Її також формує наше оточення і наше вміння без страху дивитися в обличчя ризиків і невдач. Відокремити ці фактори один від одного неможливо, але є три способи їх «прокачати». Швидке натхнення і рішучість в потрібний момент можна відчути, наприклад, послухавши драйвову музику з глибокими басами, або просто як слід похвалити себе, або уявити, як складна справа, яку плануєш розпочати, призводить до тріумфу.

Здібності людини – це не колір очей, який не можна змінити, кажуть автори відео. І будь-який талант, навіть найскромніший, можна розвинути.

І будьте до себе поблажливі: яким би не був результат, ви отримаєте безцінний досвід і знання.


Ви помиляєтеся, і я це доведу

Чи можна стати видатним бейсболістом,  якщо маєш лише одну руку? Чи можна грати у баскетбол, коли одна нога коротша за іншу? Автор відео Стівен Кланч впевнений, що, крім наших слабких сторін, у кожному з нас є і сильні сторони.

Чиїсь слабкі сторони очевидні, як у бейсболіста з однією рукою. Чиїсь – менш очевидні, приміром труднощі в навчанні, бідність чи інші життєві негаразди. Доведіть, що ті, хто вже зробив для себе черговий стереотипний висновок про вас, помиляються, закликає Стівен Кланч і розповідає, як йому вдалося з однією здоровою рукою і ногою не тільки займатися спортом, але і приносити своїй команді перемогу.

Поділитися: