«Скрудж» Кремнієвої долини: Apple добряче економить на топ-менеджменті

266
www.shutterstock.com
Серед співробітників найбільшої в світі компанії є лише один мільярдер

Американська технологічна корпорація Apple з ринковою капіталізацією в $883,6 млрд на 13 квітня продовжує утримувати звання найбільшої в світі компанії. Однак за всю історію цього IT-гіганта серед його співробітників з’явився лише один мільярдер – це чинний голова ради директорів Артур Левінсон.

При цьому 80% свого статку в розмірі $1 млрд 68-річний Левінсон заробив до приходу в Apple у 2011 році. Він майже 20 років очолював американську біотехнологічну корпорацію Genentech, а в 2013-му разом із Google заснував науково-дослідницьку компанію Calico, якою керує досі.

Артур Левінсон
i.ytimg.com

За даними InsiderMole, Левинсону належить 1,1 млн акцій Apple вартістю $149,3 млн.

За останній фінансовий рік топ-менеджери Apple отримали найменшу частку від прибутку компанії серед 200 найбільш високооплачуваних бізнес-керівників США.

Річна зарплата гендиректора Apple Тіма Кука з урахуванням бонусів становить $9 млн. У 2011-му компанія також нагородила його 10-річним опціоном на акції на $376 млн. На сьогодні статки Кука оцінюються в $600 млн.

Дай мільйон: як правильно говорити з начальником про підвищення зарплати

Для порівняння: операційний директор Facebook Шеріл Сендберг в 2016-м заробила $24,5 млн, Google щорічно платить своєму гендиректору Сундар Пічаї сотні мільйонів доларів, а Ілон Маск отримав від акціонерів Tesla опціон на акції на $2,6 млрд.

Багатомільярдним статком міг володіти співзасновник Apple Стів Джобс, якому спочатку належали 15% акцій компанії. Сьогодні така частка виробника iPhone коштує $132,5 млрд. Але після скандального виходу з Apple в 1985-му Джобс залишив собі лише одну акцію компанії, продавши свою частку за $100 млн.

Ще один співзасновник Apple Стів Возняк у 1980-му володів 7,9% акцій «яблучної» корпорації, але з часом також продав їх за низькими цінами.

Згідно з підрахунками Bloomberg, сумарні статки топ-менеджменту Apple становлять $18 млрд. За цим показником виробник iPhone в 5-8 разів поступається іншим американським IT-гігантам – Facebook ($108 млрд), Alphabet ($115 млрд), Amazon ($120 млрд), Microsoft ($151 млрд).

Як ми писали раніше, Apple майже не витрачається на поглинання компаній.

А в 2018-м Tencent відбере у Apple звання найбільшої в світі компанії.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: