Складно та весело: 8 кроків до керування міленіалами

345
Shutterstock
Як ефективно працювати з людьми нового покоління

Міленіали змінюють звичний спосіб роботи. Вони обирають гнучкий графік, віртуальне спілкування та свободу в діях. За прогнозами, за сім років такі люди займуть 75% робочих місць.

Як працювати зі співробітниками нового покоління, знає керуючий партнер рекрутингової компанії Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар. Він виступив із лекцією на Human Capital Forum. K.Fund Media записав головні поради спікера.

1

Об’єднай працю із призначенням

Існує байка, що одного разу Джон Кеннеді зустрів у космічному центрі NASA прибиральника і запитав, чим він займається. Той відповів, що посилає людей в космос. Президент здивувався, запитав — як. Тоді прибиральник пояснив, що всі люди тут – перфекціоністи, і для них дуже важливими є дрібниці. Якщо вони бачитимуть бруд, почнуть хвилюватися, приймати неправильні рішення, і кораблі вибухатимуть.

Роман Бондар. K.Fund Media

У цьому й полягає його вплив на те, наскільки ефективно NASA посилає людей у космос. Така історія – хороший приклад того, як можна пов’язати призначення людини із призначенням компанії, а це дуже непросте завдання.

Якщо компанії за допомогою інструментів внутрішніх комунікацій і правильних посилів від генерального директора вдасться поєднати призначення бізнесу з особистим призначенням співробітника, то ефект буде вибуховим.

2

Керуй через залучення

Управляти міленіалами – значить переосмислити те, як керівник ставить завдання та моделює їх виконання. Раніше це працювало так: я придумав, що хочу зробити, дав команду підлеглим і чекаю на результат.

З міленіалами слід працювати діаметрально по‑іншому

Спираючись на призначення, яке у вас є, поставте перед людиною мету і дайте їй можливість самостійно вибрати, яким чином вона хоче її досягти.

3

Розвивай через спільну діяльність

Міленіалам потрібно бути поруч із кимось, тоді вони більше довіряють робочому процесу, залучаються до нього і віддають більше життєвих сил. Дуже важливою є правильна система навчання та розвитку. Кожна людина хоче розвиватися і рости. У нового покоління із цим все складно.

Міленіалам подобається навчатися разом. Shutterstock

Вони за замовчуванням вважають, що повинні отримувати багато грошей, але розвиватися особливо не прагнуть. Тому одна з головних проблем при роботі з ними: як змусити їх навчатися.

Один із підприємців практикував освітні клуби. У колективі всі вивчали певну тему або читали однакові книги, а потім обговорювали нові знання. Це працює.

4

Будь щедрий на визнання

Визнання – це нова валюта у роботі з міленіалами. Цим людям потрібний постійний зворотний зв’язок, постійна розмова, постійне визнання перемог, нехай навіть найдрібніших. Не хочу наводити приклади молодих політиків, але в них працює та сама мотивація. Їм потрібно постійно стояти на якомусь стільчику і чути, як їм аплодують.

Практикуйте розумну похвалу – при всіх, а критикуйте наодинці

Так, це  виглядає трохи як інструмент маніпуляції, але, на жаль, такі умови, в яких ми перебуваємо. Чим більше ви це заперечуєте, тим більше люди не хочуть у вас працювати.

5

Роби роботу складною та веселою

В одному з британських офісів рекрутингових компаній надають цікаву послугу – називається «аудит нудності». Тобто приходить консультант і аналізує, наскільки ваша робота нудна, наскільки люди не хочуть її робити та страждають. Такий аудит нудності на своєму робочому місці ви повинні робити кожен день.

Урізноманітнюйте рутину. Shutterstock

Якщо розумієте, що є певна рутина і повторювана операція вбиває мотивацію ваших співробітників, то урізноманітнюйте їхні завдання.

6

Робота як гра

Міленіали – покоління, яке виросло на World of Warcraft і Counter-Strike. Їм подобається грати, тому що гра зрозуміла: кожна перемога винагороджується, є чіткий рейтинг і постійний зворотний зв’язок. Міленіали грають у корпоративні ігри і до бізнесу ставляться як до гри, але тільки тоді, коли розуміють, що існують справедливість і правильний баланс.

Справедливість зарплатні, поставлених задач та визнання

Вони мають розуміти, що якщо зроблять надзусилля, то їх помітять і дадуть не по голові, а нову порцію права на гордість.

7

Вести за собою через коучинг

Ми звикли ставитися до коучингу як до інструменту розвитку, але коучинг потрібно використовувати як інструмент управління. Відносини з людьми слід будувати через рефлексію, не забирати відповідальність за прийняті рішення на себе, а залишати на них, наділяти їх здатністю приймати рішення.

Дозвольте міленіалам самим обрати рішення завдання. Shutterstock

8

Використовуйте сучасні технології

Заперечуючи той факт, що соціальні мережі для нового покоління є сучасним способом комунікації, ви руйнуєте власну ефективність. Забудьте про пошту – використовуйте месенджери. Є багато цікавих сервісів, які забезпечать вам доступ до людини і водночас дадуть можливість поставити перед нею завдання і проконтролювати його виконання. Впровадження технологій здатне зробити вас ближчим до цього покоління.

 

Читайте також: Особливий підхід: 10 порад, як працювати із мілленіалами
Поділитися: