Сказав – зроби: як в Adobe зупинили плинність кадрів завдяки випадковому «зливу» в пресу

698
blogs.adobe.com
Публікація в ЗМІ змусила менеджмент американської IT-корпорації взяти на себе відповідальність за ефективність підлеглих

У 2012-му американська IT-корпорація Adobe Systems мала великі проблеми з плинністю кадрів. Звернути увагу на проблему та вирішити її правовласника формату PDF спонукав… випадковий коментар HR-директорки Донни Морріс, повідомляє Business Insider.

Як згадує Морріс, Adobe щорічно в лютому стикалася зі зростанням числа співробітників, що звільняються за власним бажанням. Причина – в цей місяць корпорація проводила щорічне оцінювання ефективності роботи персоналу (Perfection Review – поширений в корпораціях варіант).

HR-тренди 2018: чим Україна відрізняється від світу

В Adobe використовувався метод групового ранжирування для визначення продуктивності підлеглих: показники співробітників порівнювалися один з одним, після чого компанія виставляла їм оцінки (відмінно, добре або погано) у певній пропорції незалежно від фактичної продуктивності.

Крім того, ефективність співробітників оцінювали не їхні безпосередні керівники, а загальний HR-відділ корпорації.

Adobe лого
twitter.com/adobecare

Морріс вважала, що ці фактори і призвели до постійної плинності кадрів. Вона збиралася ініціювати перегляд кадрової політики в компанії.

Проте свої реформаторські ідеї топ-менеджер Adobe спочатку розповіла не керівництву, а кореспонденту великого видання India Times під час відрядження в Індію.

Несподівана публікація інтерв’ю Морріс спровокувала в Adobe серйозну і тривалу корпоративну дискусію, результатом якої стала нова система роботи з персоналом під назвою Check-in.

Управління ефективністю підлеглих стало безперервним та інтерактивним. Воно включає постановку квартальних цілей, регулярні оцінки роботи і стимулювання кар’єрного росту.

Тренінги з впровадження Check-in охопили 90% працівників Adobe. Корпорація зупинила плинність кадрів, кількість звільнених різко скоротилася.

«Люди хочуть бути успішними. Вони проти того, щоб їх оцінювали в кінці року. Вони мають потребу в зворотному зв’язку і рекомендаціях щодо підвищення своєї ефективності», – підкреслила Морріс.

24 ознаки того, що працівник планує звільнитися.

5 ознак нездорової атмосфери в компанії.

Поділитися: