Sixa. Чого нас навчив пошук інвестора

166
prostir.ua
BizDev і операційний директор (СОО) стартапу Sixa Катерина Кондруніна розповідає, як українській команді зацікавити інвесторів

Ми  займаємся  cloud-комп’ютерингом (хмарні технології) і за два роки залучили $3,7 млн інвестицій. У 2015 році наша команда створила додаток, за допомогою якого будь-який користувач може підключити свій гаджет до потужного віртуального комп’ютера. Кошти на просування та тестування своєї платформи ми залучили зокрема і у  закордонних фондів, стартап-акселераторів, інкубаторів та у бізнес-ангелів: TMT Investments, Tandem Capital, акселераторів Startupbootcamp та Y Combinator.

Ось шість правил залучення інвестицій, які ми сформулювали під час пошуку грошей.

1

Команда стартапу

Інвестори шукають не лише інноваційні ідеї, а й хороші команди. Ідей може бути надзвичайно багато. Та яка від цього користь, якщо ви не можете реалізувати задумане. Тому вибір команди визначає не лише перспективу майбутніх інвестицій, а й успіх стартапу загалом.

2

Заокеанський офіс

Бути в Україні і залучити інвесторів із США – складно. Поїхати на тиждень у Каліфорнію, провести ряд зустрічей та повернутись в Україну з інвестиціями – майже нереально. Більшість інвесторів зацікавлені у тому, щоб мати постійний зв’язок з стартапом. Тому фізична присутність у Кремнієвій долині однозначно важлива.

3

Акселератори

Один із найголовніших аспектів виходу українського стартапу на західний ринок –  участь у топових акселераторах для стартапів. Акселератор – це перш за все капітал: фінансовий, інтелектуальний та соціальний. Це потужний трамплін, який допоможе гучно заявити про себе та залучити кошти. Перш ніж наша команда потрапила в американський акселератор Y Combinator, нам довелось провести десятки безрезультатних у фінансовому плані зустрічей у  США. Та лише після акселератора інвестори самі почали шукати нас.

4

Визначити вектор

Make something people want – фраза, яку стартаперам потрібно повторювати щодня. Ключовий момент співпраці з будь-яким інвестором – усвідомлення користі вашого винаходу для людей.  Успішними та цікавими для інвесторів стають лише так звані стартапи pain killer, які пропонують рішення поширеної проблеми.

5

Правильна подача

Правильно презентувати ідею перед інвесторами – половина успіху. Дуже важливо обрати демонстраційний кейс. Що простіший та доступніший приклад, то більше шансів отримати фінансування.

Основне завдання презентації – показати, як винахід вирішує ту чи іншу проблему. Наприклад, на нашу презентацію ми принесли старий комп’ютер, який заледве відтворював ролики на YouTube. А після встановлення нашого додатку (клієнту) на ньому можна було грати у найновіші ігри.

6

Постійна перевірка

Потрібно тестувати свій продукт задовго до того, як ідете до інвесторів. Постійна кропітка експертиза продукту дає відповіді на багато питань. До прикладу, від тестувальників буде фідбек, що дає змогу поправити усі несправності. А загальні враження потенційних користувачів допоможуть зрозуміти, чи у вірному напрямку рухається команда стартапу.

K.Fund Media
Поділитися: