Сінгапурські вчені створили робота для складання меблів IKEA

167
www.theverge.com
Поки що він вміє збирати фірмовий дерев'яний стілець за 20 хвилин

Учені Наньянського технологічного університету в Сінгапурі створили робота, який вміє збирати меблі IKEA. Промисловий робот виконаний у вигляді «роботизованих рук» і може зібрати фірмовий дерев’яний стілець Stefan загалом за 20 хв.

Тест: чи замінить робот вас на роботі

Кожна рука обладнана 3D-камерою, яка допомагає йому визначати і знаходити необхідні окремі деталі. Робот також оснащений датчиками, які регулюють силу, з якою він піднімає і фіксує деталі, щоб не зламати їх в процесі складання.

Автор проекту доктор Франсіско Суарез-Руїз (Francisco Suárez-Ruiz) вже назвав отриманий результат великим кроком уперед порівняно з попередніми системами для збирання меблів IKEA – наприклад, варіанту 2015 року не вистачало автоматизації процесів.

Однак сінгапурські вчені не планують зупинятися на досягнутому: процес складання стільця відбувається не цілком автономно – «роботизовані руки» були заздалегідь запрограмовані у пристрої за допомогою 3D-зображень деталей та інструкції зі збирання.

Робот автоматично планує кожний окремий рух, але не в порядку їх виконання і незалежно від послідовності складання деталей. Науковці мають намір у майбутніх версіях навчити робота самостійно обробляти інформацію, скануючи інструкцію зі збирання й деталі.

Робот на допомогу: в Південній Кореї суднобудівники автоматизують виробництво.

Компанія Segway відкрила передзамовлення на робота-скутера Loomo за $1,3 тис.

 

Джерело: The Verge

Поділитися: