Сім разів перевір: як Констянтин Мунтян створив сервіс із пошуку будбригад

141
K.Fund Media
Стартап планує вихід на європейські ринки

Ремонт квартири дався Констянтину Мунтяну важко. Знайти хорошого вкладальника плитки або штукатура дуже складно – надто великий шанс нарватися на непрофесіоналів. До фахівців черга розписана на кілька тижнів наперед, якщо не місяців.

«Проблема навіть не в тому, щоби викликати сантехніка, а в тому, що після того, як він піде, у замовника іноді залишаються питання до виконаної роботи», — каже Мунтян.

Підприємець вирішив створити сервіс, який дозволить замовити повний цикл будівельних послуг в будь-якому місці світу за рекомендацією. Так з’явився сайт Jorb.

В чому унікальність

Ключова відмінність проекту від вже існуючих аналогів – ідея ланцюгів мікроугод. Наприклад, оголошення про продаж піску веде за собою його транспортування. Далі знадобляться робочі, які розрівняють майданчик, використають пісок, заллють фундамент, виляють стіни, збудують дім тощо.

K.Fund Media

Платформа орієнтована внятково на будівельний ринок: як на приватні володіння, так і на будинки, ділянки, офіси, обслуговування території, аж до міської інфраструктури.

До виходу робочої версії платформи в січні 2017-го перевірялися різні гіпотези: чи цікаво майстрам реєструватися на новому ресурсі, як саме сторонам зручно спілкуватися, чи готовий ринок сплачувати за будівельні послуги онлайн.

В проект вкладено $65 тис. власних коштів засновника.

Зараз Jorb нарощує базу майстрів до 5 млн

Сервісом уже користуються 14 тис. зареєстрованих користувачів, один замовник на 100 майстрів.

Монетизація проекту відбувається за рахунок отримання комісії від укладених договорів, які сторони провели через платформу, а також банерної реклами, freemium-послуг, продажу лідів, промоакцій брендів тощо. В планах – максимально довго залишатися умовно безкоштовним сервісом.

Go West

Після України стратегічним напрямом для Мунтяна є Польща. Він запевняє, що масштабувати сервіс за кілька місяців можливо на будь-який ринок.

K.Fund Media

Для європейського запуску необхідно близько $0,5-2 млн. Їх Мунтян планує залучити до жовтня через венчурні фонди та приватних інвесторів.

«З традиційного ринку ми переносимо інфраструктуру для ділових трансакцій в Інтернет, де прибуток лежить в комісії від угоди. Буде інфраструктура — з’явиться трекшн», — висновує засновник сайту.

Вас зацікавить «Стартап здорової людини: як і навіщо створювати дієву бізнес-модель».

Поділитися: