Sikorsky Challenge 2017: молоко тривалого зберігання, мультивізор та адсорбент для ран

156
kpi.ua
Головне – практична реалізація і гуманітарна спрямованість стартапів, наголошують у журі

Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge 2017 підписав договори про спільну діяльність щодо розвитку бізнесу з 17 фіналістами вже шостого за рахунком конкурсу стартапів, який завершився у Національному технічному університеті «КПІ ім. Ігоря Сікорського» минулої п’ятниці.
Деякі фіналісти уже уклали меморандуми з потенційними інвесторами, усі переможці отримають консультативну та практичну допомогу з питань розвитку, реєстрації авторських прав і пошуку інвесторів для власних проектів. Головна допомога – саме знання: недостатньо лише втілювати ідею – необхідно спілкуватися з бізнесом, просувати та захищати свій проект. Із 63 студентських проектів, які дішли до фіналу, переможцями стали 45.

Ми розповімо про кількох фіналістів.

Як пояснив K.Fund Media представник організаційного комітету конкурсу професор НТУ КПІ Василь Струтинський, міжнародне експертне журі відзначило проекти в чотирьох номінаціях.

Нове для рентгенографії та дефектоскопії

У номінації «Найкраща бізнес-модель» переміг інноваційний алгоритм обробки рентгенівських і томографічних знімків LessRad (Київ). Автори створили готовий прототип алгоритму обробки рентгенівських і томографічних знімків, який значно підвищує їх інформативність. Він потрібний для контролю якості та реєстрації зображень, а також для радикального – майже в 100 разів – зменшення променевого навантаження на пацієнта за рахунок «проявлення» знімків, знятих із низьким рівнем напруги. Це принципово нове рішення в обробці зображень можна застосовувати як у медицині (рентгенографія, томографія), так і в промисловості (дефектоскопія, превентивна діагностика обладнання, конструкцій, промислових систем).

Мультивізор

У номінації «Найкраща ідея стартапу» журі відзначило мультивізор WIDER (Київ). Це легко монтований проекційний моноблок із медіа-сервером і панорамним безшовним мультиекраном у комплекті, який вже запустили у дрібносерійне виробництво та вивели на ринки України та Азербайджану. Мультивізор, який коштує значно дешевше за великоформатні аналоги, призначений для одночасної роботи з різними додатками: тюнерами, кодеками відеозв’язку, ігровими консолями, музичними інструментами. WIDER має формат відображення Superpanavision та співвідношення сторін 2,75:1 для бінокулярного сприйняття контенту, легко складається і розбирається. Кейс для транспортування екрану трансформується у стіл.

Для швидкого лікування ран та опіків

Також невеличке виробництво вже налагодили київські автори стартапу «Пов’язка вуглецева сорбуюча на основі активованих волокнистих вуглецевих матеріалів», чий проект переміг у номінації «Найкраще стартап-рішення проблем клієнта».

Матеріал з активованого вуглецевого волокна з розширеною поверхнею сорбції та унікальними сорбційно-кінетичними характеристиками забезпечує швидку адсорбцію великої кількості (до 1,5 г на 1 г ваги вуглецевого матеріалу) різних біологічно активних компонентів із рани. Це рішення для загальної і військово-польовій хірургії, комбустіології, для лікування ран та опіків різного ступеня тяжкості.

Молоко та ультразвук

«Найкраще технологічне рішення стартапу» – це проект «Технологія та обладнання ультразвукової кавітаційної обробки молока», який наразі проходить стадії випробувань. Цей київський проект холодної стерилізації та гомогенізації молока за рахунок дії ультразвукової кавітації дасть змогу збільшити термін придатності молочних продуктів та їхню споживчу якість.

mmi.kpi.ua

Соціальна й гуманітарна спрямованість іще чотирьох «студентських» стартапів і чотирьох проектів учасників «шкільного» «Intel-Техно Україна» зумовила вибір постійних партнерів конкурсу з Інституту стратегічних оцінок при фонді Леоніда Кучми «Україна». 

Соціальна й гуманітарна спрямованість іще чотирьох «студентських» стартапів і чотирьох проектів учасників «шкільного» «Intel-Техно Україна» зумовила вибір постійних партнерів конкурсу з Інституту стратегічних оцінок при фонді Леоніда Кучми «Україна». Про це K.Fund Media розповів директор інституту Павло Гайдуцький. Автори цих проектів отримали дипломи та невеличкі грошові премії на розвиток.

Серед них – мобільний додаток Dia-Safe Life (Київ). Це вже готовий прототип програмного комплексу для інсулінозалежних хворих із функціями прогнозування можливих нічних гіпоглікемій та запобігання йому, щоденником діабетика і можливістю консультуватися з лікарем через особистий кабінет порталу для діабетиків.

Також серед нагороджених інноваційна система навігації в інфраструктурі міста для людей з вадами зору OpenWorld (Київ). Її, до речі, відзначив також Фонд науково-технічного розвитку України імені академіка В.С.Міхалевича.

OpenWorld, який наразі перебуває на стадії тестування системи – це соціальний проект для допомоги незрячим людям і людям з вадами зору шляхом оптимізації і поліпшення умов міста, де вони живуть. Це спеціальні Bluetooth-маячки, які будуть встановлені на міському транспорті, світлофорах та інших важливих місцях. Будь-хто може встановити такий маячок на дверях власного будинку, кафе і в будь-якому місці, де він може стати корисним. Людина з вадами зору може отримати перелік маячків навколо місця його перебування за допомогою спеціального мобільного додатку, прокласти маршрут і дізнатися точне положення об’єкта в просторі (звукове повідомлення від маячка).

«Перетворювач тривимірних механічних коливань в електроенергію» (село Олешки Херсонської обл.) – це демонстраційна функціональна модель генератора електроенергії, який використовує для своєї роботи тривимірні механічні коливання, зокрема коливання хвиль на поверхні води. Це оригінальна конструкція автономного надійного універсального генератора електроенергії з мінімальною кількістю рухомих деталей.

Ми писали, що до фіналу конкурсу потрапили 63 студентські проекти

Діючий прототип штучного протезу колінного суглоба з адаптивними властивостями (Київ). Пристрій матиме термостабільний пневмогідравлічний (магнітний, феромагнітний) демпфер, для чого в конструкції застосовані спеціальні термочутливі модулі, що дають змогу стабілізувати зусилля на штоку демпфера залежно від зміни температури навколишнього середовища.

Вісім проектів, авторами яких є школярі та члени Малої академії наук, рекомендуватимуть до участі в суперфіналі Всесвітнього конкурсу Intel ISEF у США. Їх тематика різноманітна – від моніторінгу якості повітря та космічного парусу до відстеження безпілотних літальних апаратів і альтернативних джерел енергії для охолодження рефрижераторів.

 

Джерело: Sikorskychallenge.com
Поділитися: