Схвалено Блумбергом: 3 поради з книги «Як ви збудуєте своє життя?»

181
Shutterstock
Як правильно ставити цілі й не шкодувати про свої рішення

Якщо ви молодий та амбітний, книга «Як ви збудуєте своє життя?» (How Will You Measure Your Life ?, 2012) – для вас. «Дуже рекомендую її всім, хто цікавиться бізнесом і підприємництвом», – сказав колишній мер Нью-Йорка, засновник і власник інформаційного агентства Bloomberg, один з найбагатших людей планети Майкл Блумберг. Український переклад книги випустило «Видавництво Старого Лева» в 2015 році.

Економіст Клейтон Крістенсен – автор культової «Дилеми інноватора», №3 у списку найвпливовіших мислителів ділового світу за версією Forbes – написав цю книгу разом з Карен Діллон, яка багато років була редакторкою Harvard Business Review, і зразково-показовим випускником Гарвардської школи бізнесу Джеймсом Олвортом, який раніше працював у компанії Apple.


Вони пропонують читачам не соромлячись застосовувати те, чого навчають підручники з менеджменту, і щодо себе особисто.

«Як ви збудуєте своє життя?» допоможе уникнути багатьох помилок, щоб потім у старості не кусати лікті, сидячи з розбитим серцем біля розбитого корита.

K.Fund Media вибрав із цього бестселера кілька найкорисніших порад.

1

Теорія всьому голова

Не обов’язково багато разів одружуватися, щоб стати дружиною/чоловіком мрії, або народити купу дітей, щоб стати хорошими батьками. Саме теорія дає уявлення про причинно-наслідкові зв’язки процесів і явищ. Знання теорії може врятувати. Згадаймо хоча б спроби людини навчитися літати.

Колись, спостерігаючи за птахами, люди думали: ага! усе, що потрібно для вдалого польоту, – пір’я та крила

Вирішивши скористатися «найкращими практиками», вони прикріплювали пташині атрибути до своїх рук, залазили високо-високо і… все закінчувалося провалом. Прорив стався 1738 року, коли швейцарський математик Даніель Бернуллі сформулював принцип, який пояснює, що ж змушує предмети підніматися в повітрі.
«Помилка полягала в тому, що хоч пір’я і крила були пов’язані з польотом, потенційні авіатори не розуміли фундаментальної діючої сили, що дає істотам змогу літати», – наголошує на важливості осмислення теорії Крістенсен. Теорія цінна тим, що пояснює, що з вами станеться, перш ніж ви це відчуєте, пише він.

2

Життя вносить корективи

Багато впевнених у собі людей, що ставлять перед собою високі цілі, дуже часто намагаються продумати мало не кожен свій крок наперед і йти саме цим наміченим шляхом. Але, як обов’язково виявиться потім, доведеться робити вибір між тим, про що мріяли, і поточними можливостями, до яких підштовхують нас обставини.

Клейтон Крістенсен. Wikipedia

Потрібно буде шукати баланс між бажаним і тим, що маємо, експериментувати й коригувати власну стратегію з огляду на ситуацію, що склалася.

Так, наприклад, сам Крістенсен в юності вирішив стати головним редактором The Wall Street Journal, але лист палкого студента-відмінника з проханням взяти його на літнє стажування в редакцію залишився без відповіді.

Замість цього його взяли в консалтингову фірму

Потім він і його приятель створили свою компанію, а коли настали несприятливі часи і довелося шукати собі нове заняття, він вирішив спробувати себе в ролі викладача – і це у нього добре вийшло. Крістенсен каже, що дуже любить свою роботу, але навіть зараз не відмовляється від свого оригінального плану очолити штат The Wall Street Journal – а раптом.

3

Ресурси на дорозі не валяються

Стратегія – це не більше, ніж добрий намір, поки вона ефективно не втілюється. Як переконатися, що ви робите все як треба? Крістенсен пропонує звернути увагу на те, куди йдуть ваші ресурси. Якщо вони не на користь стратегії, яку ви вибрали, ви ризикуєте. Так, віддаючи щось комусь безоплатно, ви, звичайно, можете вважати себе благодійником. Але краще пожертвувати гроші й час на те, що є для вас по-справжньому важливим.

Жертвувати ресурси варто на те, що для вас по-справжньому важливо. Shutterstock

«Тому що якщо рішення, які ви приймаєте з приводу того, на що підуть ваші кров, піт і сльози, не відповідають вашим уявленням про людину, якою ви хочете стати, ви ніколи нею не станете», – попереджає Крістенсен.

Поділитися: