Шукайте своїх людей: 7 порад з книги «Ваш надійний тил» Кейта Феррацці

1737
Shutterstock
Хочете досягти успіху – оточуйте себе «правильними» людьми

Зв’язки вирішують все. Уміння заводити нові знайомства і правильно їх використовувати – шлях до успішної кар’єри. Один з найкращих нетворкерів світу – Кейт Феррацці – на власному прикладі показав дієвість такого підходу.

Феррацці виріс у бідній сім’ї сталевара та прибиральниці, але завдяки широкому колу знайомств закінчив Гарвардську школу бізнесу, працював на високих посадах у міжнародних компаніях та заснував власний бізнес.

Також він автор бестселера «Ніколи не їжте наодинці». Ця книга – практична інструкція з побудови корисних взаємин. Вона стала настільки популярною, що бізнес-школа Стенфорда використала її як окремий кейс для навчання.


Цього року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» українською мовою вийшла нова книга Феррацці «Ваш надійний тил». У ній автор розповідає, як створити близьке коло підтримки – зібрати поряд людей, що можуть допомогти вдалою порадою чи наставництвом.

«За кожним видатним лідером, за кожною яскравою історією успіху завжди стоять надійні радники, наставники і колеги. Це можуть бути найрізноманітніші групи людей на будь-якому рівні й у будь-якій сфері професійного чи особистого життя. Їхня спільна риса – особливий тип стосунків між людьми, який я називаю стосунками підтримки», – пояснює автор.

K.Fund Media публікує cім порад із книги, які допоможуть вам створити власне коло підтримки.

1

Допомагайте

У бізнесових колах, де люди часто поспішають і відволікаються, великодушність – чудовий спосіб привернути увагу. Чим більше ви пропонуватимете оточуючим свої знання, поради, таланти, тим імовірніше, що вони шукатимуть можливості допомогти і вам.

2

Будьте відкритими

Якщо хочете створити коло довірених радників, наберіться сміливості говорити правду про себе й про інших. Тоді у відповідь також почуєте правду.

Кейт Феррацці
Кейт Феррацці. Ozon

Феррацці пропонує спробувати поділитись з колегою чи приятелем, якому довіряєте, вагомим для вас переживанням. У відповідь ваш співрозмовник дасть вам пораду або розкаже, що турбує його. А це вже новий рівень стосунків.

3

Поводьтеся природно

Мистецтво бути справжнім не кожному до снаги. Природність – це коли ви знаєте, хто ви, і не намагаєтеся вдавати із себе когось іншого. Це вміння встановлювати щирий контакт з іншою людиною, замість того, щоб концентруватися на собі, пише автор.

Розкажіть про себе: що робить нетворкінг у бізнес-школах особливим

4

Уникайте упереджень

У кожного, напевно, таке бувало: знайомитеся з людиною, вона вам спочатку не подобається, а потім, поспілкувавшись з нею ближче, розумієте, що перше враження було хибним. Миттєві оцінки – не найкращий підхід, якщо хочете налагодити контакт.

Shutterstock

Феррацці радить позбутися стереотипного мислення і не робити передчасних висновків.

5

Випромінюйте позитив

Одне з головних правил під час спілкування – проактивність і усмішка. Навчіться слухати свій внутрішній голос, говоріть щиро і поводьтеся позитивно, пише автор. Це допоможе подолати відстань між вами і співрозмовником та створити доброзичливу атмосферу.

6

Будьте прямолінійними

Люди часто уникають відвертості, бояться висловлювати незадоволеність чимось, щоб не псувати стосунки.

Але ж якщо ми стримуватимемо почуття, проблема від цього нікуди не зникне

Говоріть те, що думаєте, але не тоді, коли сильно сердитеся, бо відлякаєте людей.

Shutterstock

7

Дотримуйтесь обіцянок

Відповідальність перед іншими стимулює людину ставити для себе вищі цілі. Тому виконання обіцянок – взаємовигідне. «Стосунки підтримки дають нам досвід, знання і зворотний зв’язок. Але тільки завдяки відповідальності все це дає результат», – пише Феррацці.

Поділитися: