Технологічна корпорація Alibaba розробила модель штучного інтелекту (ШІ), яка перевершила людину в знаменитому тесті Стенфордського університету на читання і розуміння прочитаного.
Цей тест містить більше 100 тис. запитань і вважається одним із найдостовірніших способів оцінки машинного читання.
Він ґрунтується на інформації з 500 статей Вікіпедії. Його завдання – визначити, чи здатний ШІ обробляти велику кількість інформації, перш ніж точно відповідати на запитання.
За підсумками випробування модель нейронної мережі китайського IT-гіганта набрала 82,44 бала, тоді як показник людини – 82,30 бала.
Повстання машин: чи варто остерігатися, що штучний інтелект захопить світ
Alibaba заявила, що це перший випадок, коли ШІ зміг перевершити людський розум у подібному тесті. При цьому вже наступного дня аналогічного успіху досягла модель корпорації Microsoft, набравши 82,65 бала.
У процесі розроблення своєї нейронної мережі компанія Джека Ма використовувала технологію обробки природної мови, яка імітує людське розуміння слів і речень.
За словами Луо Сі (Luo Si), провідного наукового співробітника Alibaba, така технологія може застосовуватися у низці додатків, зокрема для музейних екскурсій і медичних довідників.
Як ми писали раніше, в Канаді ШІ використовується для виробництва стовбурових клітин.
Водночас американський IT-гігант Google планує створити в Китаї Центр з вивчення штучного інтелекту.