Штучний інтелект від Alibaba здолав людину в знаменитому тесті

188
prohitech.ru
Винахід китайського IT-гіганта відповів на більш ніж 100 тисяч запитань

Технологічна корпорація Alibaba розробила модель штучного інтелекту (ШІ), яка перевершила людину в знаменитому тесті Стенфордського університету на читання і розуміння прочитаного.

Цей тест містить більше 100 тис. запитань і вважається одним із найдостовірніших способів оцінки машинного читання.

Він ґрунтується на інформації з 500 статей Вікіпедії. Його завдання – визначити, чи здатний ШІ обробляти велику кількість інформації, перш ніж точно відповідати на запитання.

За підсумками випробування модель нейронної мережі китайського IT-гіганта набрала 82,44 бала, тоді як показник людини – 82,30 бала.

Повстання машин: чи варто остерігатися, що штучний інтелект захопить світ

Alibaba заявила, що це перший випадок, коли ШІ зміг перевершити людський розум у подібному тесті. При цьому вже наступного дня аналогічного успіху досягла модель корпорації Microsoft, набравши 82,65 бала.

У процесі розроблення своєї нейронної мережі компанія Джека Ма використовувала технологію обробки природної мови, яка імітує людське розуміння слів і речень.

За словами Луо Сі (Luo Si), провідного наукового співробітника Alibaba, така технологія може застосовуватися у низці додатків, зокрема для музейних екскурсій і медичних довідників.

Як ми писали раніше, в Канаді ШІ використовується для виробництва стовбурових клітин.

Водночас американський IT-гігант Google планує створити в Китаї Центр з вивчення штучного інтелекту.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: