Штучний інтелект у Канаді вирощуватиме стовбурові клітини

169
danieletdaniel.ca
Пільги від влади країни допоможуть поставити на потік регенерацію клітин людського ембріона

Уряд Канади надасть податкові пільги проекту будівництва напівавтоматизованої лінії для виробництва стовбурових клітин. Масове виробництво допоможе зробити складні операції з регенерації людських тканин доступнішими, стверджує Bloomberg.

Властивість стовбурових клітин розвиватися в будь-яку людську тканину було відкрито близько півстоліття тому, однак операції з їх використанням досі вкрай трудомісткі й дороги через кожного разу індивідуальну технологію.

Нещодавно в Торонто (центр канадської провінції Онтаріо) відкрився Центр комерціалізації регенеративної медицини, мета якого – поставити вирощування і дослідження клітин на потік.

Для цього американська мережа приватних репродуктивних клінік CCRM спільно з корпорацією General Electric профінансували лабораторію технологій автоматизації вирощування стовбурових клітин.

Використання алгоритмів штучного інтелекту дасть змогу прискорити процес і вирощувати одночасно мільярди клітин в ідеальних умовах.

«Це шанс Канади на виробництво стовбурових клітин», – наголошує президент CCRM Майкл Май. За його словами, мета проекту – не лише отримання стовбурових клітин, а й дослідження нових типів клітин для боротьби з різними захворюваннями.

Нобелівську премію з медицини отримали першовідкривачі механізму «біологічного годинника»

Уряд Джастіна Трюдо пропонує цьому сектору податкові пільги і активно видає робочі візи висококваліфікованим працівникам. Завдяки цьому CCRM і GE привезли в Торонто дослідників з Китаю, Японії і США.

У місті загалом надзвичайно висока концентрація клінік і біотехнологічних лабораторій. Канадські дослідники, наприклад, залучили $225 млн на запуск лінії клітинної терапії BlueRock Therapeutics від німецького фармацевтичного гіганта Bayer і венчурної компанії з Каліфорнії Versant Ventures.

Bloomberg нагадує про реальні перспективи нового напряму. У серпні цього року Управління із санітарного нагляду США схвалило технологію CAR-T компанії Novartis AG для лікування онкологічних захворювань, яка передбачає маніпуляції з власними клітинами пацієнта. За даними компанії, ремісія наступала у 83% випадків, у тому числі в тих пацієнтів, яким не вистачало коштів на традиційну радіотерапію.

Український медстартап залучив $500 тис. інвестицій.

Генії біотехнологій молодші за 40 років.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: