Уряд Канади надасть податкові пільги проекту будівництва напівавтоматизованої лінії для виробництва стовбурових клітин. Масове виробництво допоможе зробити складні операції з регенерації людських тканин доступнішими, стверджує Bloomberg.
Властивість стовбурових клітин розвиватися в будь-яку людську тканину було відкрито близько півстоліття тому, однак операції з їх використанням досі вкрай трудомісткі й дороги через кожного разу індивідуальну технологію.
Нещодавно в Торонто (центр канадської провінції Онтаріо) відкрився Центр комерціалізації регенеративної медицини, мета якого – поставити вирощування і дослідження клітин на потік.
Для цього американська мережа приватних репродуктивних клінік CCRM спільно з корпорацією General Electric профінансували лабораторію технологій автоматизації вирощування стовбурових клітин.
Використання алгоритмів штучного інтелекту дасть змогу прискорити процес і вирощувати одночасно мільярди клітин в ідеальних умовах.
«Це шанс Канади на виробництво стовбурових клітин», – наголошує президент CCRM Майкл Май. За його словами, мета проекту – не лише отримання стовбурових клітин, а й дослідження нових типів клітин для боротьби з різними захворюваннями.
Нобелівську премію з медицини отримали першовідкривачі механізму «біологічного годинника»
Уряд Джастіна Трюдо пропонує цьому сектору податкові пільги і активно видає робочі візи висококваліфікованим працівникам. Завдяки цьому CCRM і GE привезли в Торонто дослідників з Китаю, Японії і США.
У місті загалом надзвичайно висока концентрація клінік і біотехнологічних лабораторій. Канадські дослідники, наприклад, залучили $225 млн на запуск лінії клітинної терапії BlueRock Therapeutics від німецького фармацевтичного гіганта Bayer і венчурної компанії з Каліфорнії Versant Ventures.
Bloomberg нагадує про реальні перспективи нового напряму. У серпні цього року Управління із санітарного нагляду США схвалило технологію CAR-T компанії Novartis AG для лікування онкологічних захворювань, яка передбачає маніпуляції з власними клітинами пацієнта. За даними компанії, ремісія наступала у 83% випадків, у тому числі в тих пацієнтів, яким не вистачало коштів на традиційну радіотерапію.
Український медстартап залучив $500 тис. інвестицій.
Генії біотехнологій молодші за 40 років.