Штучний інтелект прийшов у фармакологію

149
s3.amazonaws.com
DeepMind, один з проектів Alphabet, застосовує алгоритм гри го для розрахунку процесу згортання білків

DeepMind, лондонська компанія, яка розробила один із найпотужніших комп’ютерних алгоритмів, планує застосовувати супермозок для розрахунку процесу згортання білків – однієї з важливих складових фармакологічних досліджень.

Найвідоміший із проектів цього підрозділу Alphabet – AlphaGo, програма, яка здолала найкращих гравців у стратегію го. Як заявив виконавчий директор DeepMind Деміс Хасабіс, нова потужна версія алгоритму – AlphaGo Zero – навчилася грати в го самостійно, з нуля.

Багатообіцяючі українські проекти в медицині

Рік тому Alphabet використовував розробки DeepMind, щоб знизити енергоспоживання в дата-центрах, перерозподіливши навантаження на сервери і системи охолодження.

Хасабіс розповів, що в 2016 році AlphaGo Zero перемогла 18-разового чемпіона світу з гри в го Лі Седола і при цьому задіяла у 12 разів менше обчислювальних потужностей дата-центрів Google. Система працює на чотирьох модулях Tensor Processing (TPU) – чіпсетах, оптимізованих для машинного навчання, – порівняно з 48 в попередніх версіях.

Той самий потужний алгоритм у DeepMind мають намір застосувати для вирішення завдань реального світу. Наприклад, для розрахунку схем згортання білків – це необхідно фармакологам у процесі створення противірусних препаратів.

Холдинг Alphabet впевнено освоює сектор охорони здоров’я. У липні його медпідрозділ Verily і швейцарський фармацевтичний гігант Novartis AG інвестували у $300-мільонний фонд розробок європейської венчурної компанії Medicxi. З 2016-му Verily об’єдналася із французькою фармкомпанією Sanofi для пошуку нових рішень у боротьбі з діабетом. Спільно з британцями з GlaxoSmithKline компанія розширює застосування електричних сигналів для лікування різних захворювань.

Медичні проекти – серед переможців конкурсу студентських стартапів Sikorsky Challenge 2017

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: