Штучний інтелект допоможе Carlsberg створювати нові сорти пива

147
i.pinimg.com
Данські пивовари витратять $4 млн на спільне дослідження з Microsoft

Данська пивоварна компанія Carlsberg вдасться до допомоги штучного інтелекту і сенсорних технологій для розробки нових сортів пива та контролю за виробництвом напою.

Трирічний проект з бюджетом близько $ 7млн ​​стартує в січні 2018-го, технічну сторону забезпечать пара університетів та IT-гігант Microsoft.

Високі технології «дуже допоможуть скоротити час і витрати на розробку нових сортів пива, особливо з незвичайним смаком і добавками», прокоментував керівник відділу ферментології лабораторії Carlsberg Йохен Фьорстер.

Представник компанії сподівається, що сенсори та ШІ дозволять на 30% прискорити появу новинок. Сьогодні на створення нового пива йде від восьми місяців до двох років.

До чого дійшов прогрес: 5 книг про розвиток штучного інтелекту

Carslberg, четвертий за обсягами продажів бровар в світі, інвестує в проект $4 млн, ще $2,9 млн виділить датський державний інвестфонд Innovation Fund Denmark. Microsoft надасть програму для зручної обробки даних досліджень.

Фьорстер переконаний, що результати проекту можна буде застосувати не тільки в пивоварінні: «Якщо технологія спрацює для броварів, то стане в нагоді для продуктів, природоохоронних заходів та фармакології».

У минулому році Carslberg спільно з Орхуським університетом створили сенсори, які вже розрізняють чотири різні сорти пива. Застосування сенсорів дозволить не тільки швидше визначати, чи підходить конкретний штам дріжджів для пива, але і виявляти забруднення у воді, повітрі та грунті.

Це вже не перше університетське дослідження, в яке вкладаються данські бровари. Раніше Carlsberg спонсорував розробку шкали рН для вимірювання кислотності і методу К’єльдаля для кількісного визначення азоту, а також різні досліди з ферментами.

Нагадаємо, що виробник пива Budweiser став одним з перших замовників електровантажівок від Tesla.

Одна з найпотужніших нейромереж займеться прорахунком згортання білка для фармакології.

 

Джерело: Financial Times
Поділитися: