Шокуючі прогнози: Китай запровадить нафтоюані

188
reseauinternational.net
Данський інвестбанк передрікає витіснення долара з розрахунків на нафторинку

Китай давно став найбільшим світовим імпортером нафти у світі, і багато країн-постачальників із задоволенням перейшли на розрахунки в юанях.
Тому вже наступного року Шанхайська міжнародна енергетична біржа може перевести всі контракти на китайську валюту. Такими є чергові «Шокуючі прогнози» на 2018 рік від данської інвестиційної групи Saxo Bank.

Поява нафтоюаня матиме значні геополітичні та фінансові наслідки.
Всесвітній ринок нафтових ф’ючерсів багато років орієнтувався на доларові курси двох основних брендів нафти – техаської West Texas Intermediate (WTI) і Brent, що видобувається в Північному морі. Щоденний біржовий оборот цих сортів вже перевищує 2 млрд барелів, що приблизно в 20 разів більше за світовий попит на нафту.

Водночас ключові експортери вуглеводнів, в тому числі Іран і Росія, аж ніяк не проти прямих контрактів у юані, національній валюті головного світового покупця нафти. Адже Китай впевнено розвіяв страхи про можливу девальвацію юаня через напружені стосунки і зростаюче економічне протистояння із наддержавою, що слабшає.

Відповідно валютні резерви країн-експортерів диверсифицируются в юанях, стабільність яких гарантує в тому числі Комуністична партія Китаю.

Останніми роками більшість товарних ф’ючерсів у юанях, особливо на метали, тільки зростає в ціні, тож на нафтові ф’ючерси однозначно чекає приголомшливий успіх.

Saxo Bank прогнозує, що після появи нафтоюанів курс китайської валюти до долара США підскочить більш ніж на 10%, у результаті вперше в історії долар коштуватиме менше 6 юанів (зараз понад 6,6 юаня за $ 1).

Данці також напророкували, що біткойн стрімко зросте до $60 тис. і що через рік жінки захоплять владу в корпораціях

 

Джерело: Saxo Bank
Поділитися: