Шкідливі поради: як демотивувати працівників та змусити їх вас ненавидіти

309
Shutterstock
Інтриги, погрози, публічні прочухани – 5 способів стати найгіршим керівником у світі

Якщо вам здається, що ваші колеги та підлеглі розслабилися, а в колективі панує надто комфортна атмосфера, це явний сигнал того, що настав час вжити заходів.

Дайте працівникам зрозуміти, що спокою та упевненості в завтрашньому дні їм годі й чекати

Принцип «розділяй та володарюй» ніхто не скасовував – якщо ваші підлеглі здружилися, зробіть усе можливе, щоб покласти край цьому неподобству. Дезорієнтовані, тихі та налякані працівники – ось ваша мета.

1

Нагадуйте працівникам частіше, що їх можуть звільнити

Якщо ваші колеги розслаблені та спокійні – це явна ознака того, що вони мало та погано працюють. Налякайте їх. Позбавте опори під ногами. Якщо впіймаєте когось на дрібній помилці, негайно роздмухайте з цього скандал та голосно перед усіма закричіть: «Ще раз вас на цьому спіймаю – завтра ж вилетите з роботи!».

Це продемонструє колективу вашу впевненість у собі, а тому, хто завинив, дасть зрозуміти, що він тут нікому не потрібен, і на цю посаду стоїть довга черга. Можна ще додати: «Вас багато, а я один! У мене немає часу тут із кожним возитися! Простіше звільнити!».

Shutterstock

2

Самостверджуйтеся за рахунок колег – та передусім підлеглих

Досягти цієї мети доволі просто. Достатньо походжати офісом із гидливим виразом на обличчі та злосливо і принизливо коментувати розмови співробітників, відпускаючи ядучі та зневажливі зауваження. Також потрібно демонструвати свою перевагу,  виблискуючи ерудицією та інтелектом. «Як?! Ви не знаєте, що таке екстраполяція? Господи, хто вас взагалі на роботу взяв?!».

Ще непогано натякнути на свій солідний дохід, наприклад, невимушено промовити щось на кшталт: «Ніколи не були на Мальдівах? Дарма. У цю пору року там на диво гарно! А, да, ну ви навряд чи туди потрапите – із вашою-то зарплатою». Що нижче посада підлеглого, то сильніший ефект від ваших слів.

3

Оберіть собі улюбленця

Цим ви досягнете одразу двох цілей. По-перше, ненавидіти будуть не тільки вас, а й людину, яку ви вирішили виділити серед інших. А по-друге, це дасть зрозуміти колективу, що на місці вашого обранця може опинитися кожен – така тактика викличе серед працівників здорову конкуренцію за вашу прихильність.

Хваліть фаворита перед усіма – «якби ж то всі так працювали, як Василь!»

Походжайте офісом, злегка обійнявши улюбленця за плечі та голосно регочіть. Нехай інші заздрять та зляться. Можете також тонко натякнути підлеглим, що кар’єрними сходами швидше підніметься той, хто буде доносити вам про те, хто та як критикує начальство.

4

Вичитуйте працівників перед усім колективом

Забудьте всі ці дурниці про тактовність та делікатність. Нехай м’якотілі керівники та маруди ведуть коректні бесіди з підлеглими за зачиненими дверима. Це не про вас. Завинив? Нарікай на себе! Залишати безкарними колег не можна в жодному разі – ще сядуть на голову.

У разі навіть найдрібнішої помилки винуватця негайно треба голосно та суворо відчитати перед усіма. Краще за все – у глузливому тоні. Бажано в цей час злостиво жартувати, щоб об’єкт прочухана відчував себе нікчемним та жалюгідним. Не буде зайвим також перейти на особистості. Сварити треба не тільки за погано зроблену роботу, але й за зовнішній вигляд, звички, манеру вдягатися, темперамент та надмірну емоційність.

Shutterstock

5

Частіше змінюйте свою думку

Це чудовий спосіб збити працівників із пантелику та змусити їх завжди бути напоготові. Сформулюйте підлеглим завдання, обговоріть усі деталі, терміни та розподіліть відповідальність. Зачекайте деякий час. Коли проект буде готовий хоча б на 40%, надішліть колегам лист про те, що ви змінили свої погляди та вирішили все зробити інакше. Терміни залишіть незмінними. Нехай почнуть із нуля та добряче нагріють чуба. Робота – не курорт. Якщо працівники все ж таки впораються із завданням, у найостаннішу мить передумайте та знов змусьте їх все переробити наново ще раз.

Готово! Ви – найгірший керівник, якого тільки можна собі уявити.

Поділитися: